Letná sledovanosť nespravodajských programov kategórie 12+ neprekonala hranicu 200-tisíc divákov ani tento štvrtok. Najvyššie sa dostala česká komédia Černí baroni, ktorú vysielala v hlavnom čase Jojka. Film z roku 1992 s poprednými českými hercami ako sú Miroslav Donutil, Rudolf Hrušinský ml., Jan Kraus či Ondřej Vetchý si pozrelo 186-tisíc ľudí.

Po výskoku opäť prepadli

Seriál Špunti na ceste prešli minulý týždeň pozitívnou zmenou v sledovanosti. Od posledného júnového dňa, kedy Markíza odvysielala prvé dva diely, vyskočili čísla na 225-tisíc a 195-tisíc sledujúcich. No od tohto momentu každým týždňom seriál divákov strácal – 7.7. (201-tisíc), 14.7. (196-tisíc), 21.7. (156-tisíc) v prvej epizóde večera.

Od 28.7. však začala Markíza vysielať seriál už iba v jednej časti na deň. Tá si však konečne získala viac divákov – 172-tisíc a prerušila tak klesajúci trend sledovanosti. Tento týždeň však seriál opäť zažil prepad. Prišiel o takmer 20-tisíc divákov. V hlavnom vysielacom čase ho na Markíze videlo 159-tisíc ľudí.

Vysoko sa dostala aj súťažno-vedomostná relácia Duel z dielne Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Štvrtkové súťaženie si pozrelo 155-tisíc ľudí. Magazín Reflex stratil na tretiu priečku iba pár tisíc divákov, získal si 147-tisíc sledujúcich. Top päťku uzatvára americký seriál Ochranca na RTVS, ktorý videlo 140-tisíc divákov.

V rebríčku nespravodajských relácií vekovej kategórie 12 až 54 rokov si najviac divákov získal český seriál Špunti na ceste. Pozrelo si ho 104-tisíc ľudí s trhovým podielom 13,7 percenta. V rovnakom vysielacom čase dali ľudia prednosť Jojke a sledovaniu českej klasiky Černí baroni. Film videlo 86-tisíc divákov, za čo si vyslúžil 12-percený trhový podiel.

České komédie

Vysoko sa v rebríčku umiestnili aj podvečerné Rodinné prípady, ktoré si pozrelo 67-tisíc ľudí s trhovým podielom 14,2 percenta. Česká komédia Život je život na Markíze prilákala k televíznym obrazovkám 66-tisíc divákov, za čo jej patrí 12,6 percenta trhového podielu. Top päť najsledovanejších programov uzatvára magazín Reflex, ktorý videlo 61-tisíc ľudí s trhovým podielom 13,8 percenta.

Ďalšie dôležité správy

Nový prezident spoločnosti Warner Bros Discovery David Zaslav. Firma ohlásila spojenie streamovacích platforiem HBO Max a Discovery+ a vytvorenie služby s novým menom.
Neprehliadnite

HBO Max sa spojí s Discovery+, Warner Bros ohlásil zásadné zmeny