Spoločnosť Warner Bros. Discovery oznámila zásadné zmeny, ktoré sa dotýkajú streamovacích platforiem HBO Max a Discovery+. Po novom by mali byť zlúčené no jednej služby aj s novým menom. Informuje webová stránka fontech.startitup.sk.

Termíny spustenia sú rôzne

Rozhodnutie padlo na konferencii spoločnosti, na ktorej JB Perette, generálny riaditeľ globálneho streamovania a interaktívneho vysielania, oficiálne vyhlásil, že nová platforma uzrie svetlo sveta až v lete roku 2023. Najskôr sa zamerajú na trhy, na ktorých je už spustené HBO Max.

„Službu plánujeme spustiť postupne od budúceho leta v USA. V rovnakom roku bude nasledovať ešte Latinská Amerika a hlavné európske trhy s HBO Max budú pokračovať začiatkom roku 2024,“ cituje Perettea spravodajský web a dodáva, že medzi poslednými regiónmi, kde spustia novú platformu, budú ázijsko-pacifické územia a niektoré európske trhy, na ktorých nie je ešte spustená ani služba HBO Max.

Filmy, dokumenty a životný štýl

,,Spojením HBO Max a Discovery vznikne nová platforma, ktorá by mala, podľa najnovších výsledkov zverejnených v druhom kvartáli 2022, spolu až 92,1 milióna predplatiteľov," tvrdí portál Fontech a dodáva, že Warner Bros. Discovery očakáva nárast predplatiteľov až na úroveň 130 miliónov, pričom jeho priame spotrebiteľské podniky by mali generovať zisk okolo miliardy dolárov.

Spojenie filmovej a seriálovej knižnice platformy HBO Max so službou Discovery+, ktorá ponúka nielen dokumentárny obsah, ale aj program z oblasti životného štýlu a hobby, môže byť tak veľkou konkurenciou nielen pre Disney+, ale hlavne pre Netflix.

Ďalšie dôležité správy