Facebook prichádza o aktívnych užívateľov, ukazuje analýza indického trhu. Tamojšie ženy sa podľa nej na sociálnej sieti necítia komfortne. Prekážať im má častá nahota a mužská dominancia, píše portál iDnes.cz.

Bezpečnosť obsahu

Dvojročná štúdia spoločnosti Meta ukazuje ako ďalší problém jazykové bariéry.

„Obavy z bezpečnosti obsahu a nežiaduceho obťažovania bránia indickým ženám používať Facebook,“ uvádza v štúdia, do ktorej nahliadla agentúra Reuters. Podľa Indov je Facebook tiež príliš zložitý a neatraktívny, chýba im viac video príspevkov.

Na jednom z najväčších trhov sveta sa rast sociálnej siete začal zastavovať už minulý rok, kedy jej počas niekoľkých mesiacov ubudli milióny užívateľov. Začala tak výrazne zaostávať za Instagramom. Podľa hovorcu spoločnosti Meta sa firma snaží do prieskumov investovať množstvo financií, aby tak zistila, ako svoje služby ešte vylepšiť.

Mužská dominancia

Minuloročné dáta dokazujú mužskú dominanciu na indickom Facebooku, má ich byť až 75 percent. „V Indii vo všeobecnosti panuje značná nerovnováha v používaní internetu medzi mužmi a ženami. V prípade siete Facebook je ale táto nerovnováha ešte výraznejšia,“ uvádza štúdia.

Podľa nej sa až 79 percent indických používateliek sociálnej siete tiež obáva o zneužitie svojho obsahu alebo fotografií a približne 30 percent sa v poslednom týždni stretlo na platforme s nahotou.

Ďalšie dôležité správy

Russia And Technology Companies Photo Illustrations
Neprehliadnite

V okupovanej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny úrady blokujú Google