Letná ponuka vysielania slovenských televízií v pondelok a v utorok ukázala, že medzi divácky najúspešnejšie programy patria komediálne seriály, filmy, zábavné relácie, ale zaujme aj publicistika.

Udržali diváka aj po skončení seriálu

Až 287-tisíc divákov z cieľovej skupiny 12+ si v pondelok nenechalo ujsť ostatný diel komediálneho seriálu Hranica, ktorý vysielala Televízia Joj. Svojho diváka si udržala aj po skončení seriálu, keď nasledovala zábavná relácia Inkognito, ktorá sa v rebríčku umiestnila na druhom mieste.

Podvečerné vysielanie Televízie Markíza v rámci nespravodajských programov si získalo od 170-tisíc do 179-tisíc divákov. Najúspešnejšie boli Rodinné prípady, ktoré najskôr uvidelo 122-tisíc ľudí, ale pri ďalšej epizóde sa ich počet zvýšil na 171-tisíc divákov. Ešte viac získala relácia Reflex, ktorú si pozrelo 179-tisíc ľudí. Najlepšiu päticu programov uzatvorila česká komédia Babovřesky, ktorú režíroval známy Zdeněk Troška.

Do najlepšej desiatky sa dostali aj programy verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Úspešnejší bol zábavný kvíz Duel, ktorý sledovalo 136-tisíc divákov. Verejnoprávne médium vysielalo počas hlavného vysielacieho času aj československý film Rukojemník, ktorý si pozrelo 129-tisíc ľudí.

Iná cieľová skupina, iný rebríček

Druhá sledovaná cieľová skupina vo veku od 12 do 54 rokov však zvolila trochu iný program. Najviac divákov si získal seriál Hranica, a to 124-tisíc s trhovým podielom 14,7 percenta. Druhé miesto taktiež obsadila komédia, konkrétne Babovřesky uvidelo 113-tisíc ľudí s trhovým podielom 15,9 percenta.

V rámci trhového podielu najlepšej desiatky nespravodajských programov bola najúspešnejšou epizóda kriminálneho seriálu Mentalista VII., keď získala 19,5-percentný trhový podiel. Pomerne vysoký trhový podiel získala aj relácia Reflex, ktorú uvidelo 75-tisíc divákov s trhovým podielom 16,8 percenta.

Čo sa týka celodenného trhového podielu, tak vedie Markíza Group (26,6 percenta), nasleduje Joj Group (19,4 percenta), RTVS Group (6,3 percenta) a TA3 (1,1 percenta).

Utorkové rebríčky sú na ďalšej stránke > > >