Socha v tvare modrého vtáčika, ktorého má vo svojom logu americká internetová spoločnosť Twitter, sa v aukcii predala za 100 000 dolárov. Stala sa tak najdrahšou položkou predanou v aukcii organizovanej spoločnosťou Twitter.

Tá ponúkla stovky predmetov zo svojho sanfranciského sídla, vrátane kávovaru, pohovky, stoličiek, stola a drobnejšieho kancelárskeho vybavenia. Informoval o tom server televízie BBC.

Nevýhodný nákup

Organizátor aukcie, firma Heritage Global Partners, konečné výsledky aukcie nezverejnil. BBC sa však podarilo niektoré ceny z aukcie tesne pred jej ukončením zistiť. Nákup niektorých použitých predmetov nebol podľa BBC nijako výhodný, pretože sa predali za vyššiu cenu, než za akú sa predávajú v bežných obchodoch.

Kvetináč v tvare zavináča vysoký 190 centimetrov sa predal takmer za 15 000 dolárov. V aukcii bol taktiež na zákazku vyrobený stôl do konferenčnej miestnosti z recyklovaného dreva, ktorého cena skončila takmer na 10 500 dolárov. Špičkový kávovar La Marzocco Strada 3 sa predal približne za 13 500 dolárov, zatiaľ čo jeho maloobchodná cena je asi 30 000 dolárov. Stolička z tvarovanej preglejky od dizajnéra Hermana Millera sa však predala najmenej za 1 400 dolárov, zatiaľ čo jej bežná maloobchodná cena je 1 195 dolárov.

Znižovanie nákladov

Predaj prišiel v čase, keď majiteľ Twitteru Elon Musk po minuloročnom nákupe firmy za 44 miliárd dolárov znižuje náklady. Od nástupu do vedenia firmy koncom októbra Musk prepustil asi polovicu zo 7 500 zamestnancov a ukončil množstvo výhod, ktoré Twitter poskytoval, ako je napríklad bezplatné stravovanie.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Top 20 slovenských marketérov na Linkedin
Neprehliadnite

Kto patrí k najvplyvnejším marketérom na slovenskom Linkedin? Pozrite si rebríček Top 20