Služba Twitter Blue na sociálnej sieti Twitter bude pre používateľov zariadenia s operačným systémom Android stáť mesačne 11 dolárov, oznámila na svojom webe spoločnosť Twitter.

Cena je rovnaká ako v prípade operačného systému Apple iOS. Twitter zároveň predstavil výhodnejší ročný plán pre základné predplatné. Ponuka je zatiaľ dostupná iba v niektorých krajinách.

Potvrdenie autenticity

Modrá ikona predtým slúžila na potvrdenie autenticity účtov známych novinárov, komentátorov, politikov a ďalších verejných osobností. Sociálna sieť Twitter tieto ikony poskytovala zadarmo na základe vlastného rozhodnutia. Ako platenú službu ju Twitter zaviedol vlani, keď firmu zhruba za 44 miliárd dolárov prevzal podnikateľ Elon Musk. Ten sa teraz snaží rôznymi spôsobmi zvýšiť firme tržby.

Okrem overovacej modrej ikony majú odberatelia služby na sieti väčšiu viditeľnosť vo vyhľadávaní, zmienkach a odpovediach na príspevky. Musk v decembri uviedol, že na účty so službou Twitter Blue bude prúdiť polovičné množstvo reklám a platforma sociálnych médií ponúkne do budúceho roka vyššiu úroveň bez reklám.

Kompenzácia poplatkov

Vyššia cena pre užívateľov operačného systému Android má pravdepodobne kompenzovať poplatky účtované obchodom Google Play, podobne ako je to pri virtuálnom obchode App Store spoločnosti Apple, uviedla agentúra Reuters.

Cena ročného plánu predplatného Twitter Blue, dostupného iba na webe, bola stanovená na 84 dolárov. Mesačný poplatok tak vyjde o jeden dolár lacnejšie, teda na sedem dolárov.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Seriál Nemocnica a seriál Mama na prenájom
Neprehliadnite

Nemocnica súperila so seriálom Dunaj, k vašim službám. TA3 si prilepšila na trhovom podiele