Slovenská streamovacia scéna sa od 14. júna obohatila o nového hráča. Netflix, HBO Max, Voyo a ďalší čelia novej konkurencii Disney+.

Streamovacia služba zahŕňa vyše 700 filmov, viac ako 700 seriálov a zbierku 130 exkluzívnych titulov z pôvodnej tvorby.

Od 14. júna majú predplatitelia prístup k seriálu Boba Fett: Zákon podsvetia aj k obom sériám seriálu Mandalorián z dielne štúdia Star Wars. Okrem toho bude Disney+ ponúkať celú ságu Skywalkerov od Star Wars Epizódy 1 až po Epizódu 9.

Na snímke Pedro Pascal počas scény zo seriálu The Mandalorian.
Zdroj: TASR
Na snímke Pedro Pascal počas scény zo seriálu The Mandalorian.

Marvel aj rozprávky pre deti

Fanúšikovia superhrdinov majú prístup k viac ako 40 filmom od štúdia Marvel vrátane na Oscara nominovaného Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, ale aj k filmom Eternals, Avengers: Endgame a Captain Marvel. Streamovacia platforma tiež ponúka prístup k vyše 30 ďalším seriálom od Marvelu ako Moon Knight, Loki či WandaVision.

Predplatitelia si môžu pozrieť aj viac ako 280 titulov od Disney a Pixaru, vrátane celej kolekcie filmov Toy Story, animovaného filmu Duša alebo Luca, ktorý bol nominovaný aj na Oscara. V ponuke bude aj Oscarom ocenený film Encanto: Čarovný svet od Walt Disney Animation Studios, ktorý rozpráva príbeh o výnimočnej rodine Madrigalovcov alebo ďalší ocenený film Cruella v hlavnej úlohe s Emmou Stone v úlohe legendárnej Cruelly de Vil.

Emma Stone ako filmová Cruella.
Zdroj: Disney
Emma Stone ako filmová Cruella.

Dokumenty, komédia a Simpsonovci

Dokumenty National Geographic ako Záchrana a Free Solo od oscarových režisérov a producentov E. Chai Vasarhelyiho a Jimmyho China sú dostupné spolu s populárnymi seriálmi National Geographic ako napríklad Svet podľa Jeffa Goldbluma a Gordon Ramsay: Do neznáma.

Z produkcie Star sa môžu diváci tešiť na úspešný komediálny seriál Iba vraždy v budove, seriál z limitovanej edície Pam & Tommy či seriál The Kardashians.

Dopĺňa ich aj mysteriózny thriller Smrť na Níle v réžii Kennetha Branagha, ktorý sa zhostil aj hlavnej úlohy súkromného detektíva Hercula Poirota. Nechýbajú ani Simpsonovci, Klinika Grace, 9-1-1 a Black-ish.

Seriál Simpsonovci
Zdroj: Fox

Otázne predplatné

Vďaka prístupu k Disney tvorbe majú diváci k dispozícii obľúbené klasiky ako Popoluška, Na vlásku, Princezná a žaba a Malá morská víla, ale aj nedávne kinohity Raya a posledný drak alebo Mulan.

Cena za prístup k obsahu je 7,99 eur na mesiac alebo 79,90 eur za rok. Bude otázne, ako príchod Disney+ na Slovensko ovplyvní ponuku predplatného a obsah ostatných platforiem.

Ďalšie dôležité správy

Vyhľadávač Google
Neprehliadnite

Európska komisia chce internetové platformy prinútiť k aktívnejšiemu boju proti dezinformáciám