Lenka Vavrinčíková, ktorá sa posledný rok pre materské povinnosti vytratila z televíznych obrazoviek, prijala ponuku moderovať časovo menej náročné poludňajšie Televízne noviny 12.

„Po vyše roku sa na návrat do spravodajstva veľmi teším. Bude to pre mňa príjemné „odbehnutie si“ od mamičkovských povinností,“ vyjadrila sa Lenka.

Popoludňajšie noviny

Počas letných mesiacov do moderátorského kresla večerných Televíznych novín zasadli aj Zuzana Čimová a Daniel Očenáš, aby zastúpili kolegov, ktorí v tom čase čerpali dovolenku.

Od septembra sa však Očenáš stane stálym moderátorom popoludňajších Prvých Televíznych novín o 17.00 hod., v ktorých sa bude v týždňových cykloch striedať s Danicou Nejedlou. Okrem toho Čimová rozšíri tím moderátorov hlavných večerných Televíznych novín o 19.00 hod., kde vytvorí moderátorskú dvojicu s Viktorom Vinczem.

Miesto Lenky Varinčíkovej sa diváci večerných Televíznych novín mohli doposiaľ stretávať aj s Danicou Nejedlou a Miriam Kalisovou. Po plnohodnotnom nástupe Zuzany Čimovej sa Danica Nejedlá od septembra vracia späť na stabilnú moderátorskú pozíciu v Prvých Televíznych novinách a Miriam Kalisová v Reflexe.

Nová dvojica

„Zuzke veľmi držím palce. Má všetky predpoklady na to, aby sa stala jednou z najlepších spravodajských moderátoriek na našom trhu. Lenka sa pomaly vracia z materskej, vítame ju na pozícii moderátorky Televíznych novín 12, našej kľúčovej dennej relácie. A Dano je už rokmi ostrieľaný pred kamerou, vždy inklinoval k domácemu a zahraničnému spravodajstvu. Teraz sa mu sen splnil. Verím, že ho táto nová rola bude napĺňať a rýchlo si získa priazeň u divákov popoludňajších Televíznych novín,“ okomentoval nastávajúce zmeny Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza.

Markíza prináša kontinuálne spravodajstvo od Ranných, cez popoludňajšie Prvé, až po hlavné večerné Televízne noviny. Jeho ponuku neustále posilňuje a rozširuje, dôkazom sú napríklad najnovšie poludňajšie Televízne noviny o 12-tej hodine. Redakcia spravodajstva pokrýva celoštátne, regionálne aj svetové témy, prostredníctvom spravodajských špeciálov tiež spracováva významné aktuálne udalosti na poli politického a spoločenského diania.

Ponuka spravodajských relácií TV Markíza a ich obsadenie od 1. 9. 2022

Ranné Televízne noviny – každý pracovný deň od 6.00 hod. v relácii Teleráno

Televízne noviny 12 – každý pracovný deň o 11.55 hod. (Lenka Vavrinčíková, Danica Nejedlá, Daniel Očenáš, Ivana Krejčová, Dominik Matulaj, Marek Gudiak, Ivana Miklánková)

Prvé Televízne noviny – každý pracovný deň o 17.00 hod. (Danica Nejedlá, Daniel Očenáš)

Televízne noviny – každý deň o 19.00 hod. (Zlatica Švajdová Puškárová a Patrik Švajda, Mária Chreneková Pietrová a Jaroslav Zápala, Zuzana Čimová a Viktor Vincze)

Športové noviny – každý deň o 20.05 hod. (Janka Hospodárová, Peter Varinský)

Počasie – každý deň o 20.20 hod. (Mirka Almásy, Katarína Kulová)

Komplexný spravodajský servis poskytuje 24 hodín denne aj spravodajský portál TVnoviny.sk.

Ďalšie dôležité správy

Vyštudovaný geológ a paleontológ Dušan Valent je prvým slovenským autorom náučnej publikácie o najpopulárnejších prehistorických tvoroch -  Odhaľ a spoznaj dinosaury.
Neprehliadnite

Prečo ľudia radšej veria hoaxom? Dušan Valent vyvracia vedecké bludy