Ruská polícia prepustila novinárku Marinu Ovsiannikovovú krátko jej po nedeľňajšom zadržaní. Vyplýva to z príspevkov zverejnených na jej účtoch na sociálnych sieťach. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá o tom informovala v noci na pondelok.

„Marinu zadržali,“ uvádzalo sa v príspevku zverejnenom v nedeľu večer na novinárkinom účte na Telegrame. Informáciu o jej zadržaní následne potvrdil i jej právnik Dmitrij Zachvatov.

Išla na prechádzku 

Krátko nato zverejnila zadržaná novinárka fotografie z prechádzky so svojimi psami, ku ktorým napísala: „Išla som na prechádzku so psami. Hneď, ako som vyšla za bránu, ku mne prišli ľudia v uniformách.“ Ovsiannikovová zároveň uviedla, že v čase zverejnenia príspevku sa nachádzala na policajnej stanici v Moskve.

O niekoľko hodín neskôr napísala novinárka v príspevku zverejnenom na Facebooku, že ju prepustili. "Som doma, všetko je v poriadku... Teraz už viem, že keď idem von, je lepšie si so sebou pre istotu vziať aj doklady a kufor," uviedla Ovsiannikovová.

Protestovala v blízkosti Kremľa

Novinárku zadržali len niekoľko dní po tom, čo osamote protestovala v blízkosti Kremľa a v rukách držala plagát s textom, v ktorom kritizovala ruský vpád na Ukrajinu i prezidenta Vladimira Putina.

Ovsiannikovová sa stala známou po tom, čo v marci v živom vysielaní ruskej štátnej televízie protestovala proti ruskému vpádu na Ukrajinu.

Ruská novinárka Marina Ovsiannikovová je známa vďaka narušeniu živého vysielania hlavných správ ruskej štátnej televízie protestným plagátom proti vojne na Ukrajine.
Zdroj: Profimedia
Ruská novinárka Marina Ovsiannikovová je známa vďaka narušeniu živého vysielania hlavných správ ruskej štátnej televízie protestným plagátom proti vojne na Ukrajine.

Po tomto incidente bola nakrátko zadržaná a následne prepustená s pokutou. Ovsiannikovová strávila po prepustení nejaký čas v zahraničí, kde krátko pracovala aj pre nemecký denník Die Welt. Začiatkom júla však oznámila, že sa vracia do Ruska, aby vyriešila spor o opatrovníctvo svojich detí.

Ďalšie dôležité správy

Marina Ovsiannikovová
Neprehliadnite

Zradcom by mali odobrať občianstvo Ruska, navrhol Volodin a ako príklad označil Ovsiannikovovú