Slovenské televízie chystajú na jeseň pokračovanie niektorých zábavných, talentových aj súťažných šou. Diváci sa môžu tešiť na tradičné spevácke či kulinárske formáty, informuje portál Mediaboom.

Novinky desiateho ročníka ČS má talent

Televízie Joj a Prima v prípade šou Česko Slovensko má talent nadviažu na minuloročnú sezónu. Na moderátorských postoch zostávajú Jasmina Alagič a David Gránský, na porotcovské stoličky zasadnú Jaro Slávik, Diana Mórová, Marta Jandová a Jakub Prachař.

Zmeniť by sa však mal talentový formát. Šou by mali oživiť priamo najdôležitejšie kastingové zostrihy, ktoré v priebehu rokov dostali prednosť pred živými kolami.

Ak sa pôvodné plány potvrdia, šou v úvode odštartuje dvomi časťami do týždňa (v stredu a v sobotu). Na Slovensku by mal Talent 10 odštartovať už 7. septembra o 20.35 hod.

Otázna Tvoja tvár znie povedome 7

Markíza plánuje odštartovať novú sériu šou Tvoja tvár znie povedome. Internetom sa pred pár dňami šíril neoficiálny zoznam prvých mien, ktoré by v šou mohli zahviezdiť.

Špekulovalo sa o Jánovi Koleníkovi, Filipovi Tůmovi, Monike Hilmerovej aj Zuzane Mauréry. Mená však po pár hodinách zo siete zmizli, preto je stále otázne, ktoré celebrity sa v skutočnosti v šou objavia.

Formát by mal na obrazovkách Markízy odštartovať 4. septembra o 20.30 hod.

Tradičné recepty aj vysoká cukrárina

Už v priebehu tohtoročnej jari nakrútil Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) druhú sériu úspešnej pekárskej šou Pečie celé Slovensko. Dvanásť amatérskych pekárov a pekárok by sa pred televízne obrazovky mali podľa informácii portálu dostať v októbri.

Oproti minuloročnej sezóne nakrútila RTVS jednu epizódu navyše. Ak sa dátum štartu potvrdí, víťaz šou by mohol byť známy 11. decembra, 18. decembra by verejnoprávna televízia mala odvysielať špeciálny diel s celebritami a na 31. decembra je naplánovaný špeciálny silvestrovský diel.

Na moderátorských postoch zostávajú Juraj Bača a Milan Zimnýkoval. Zmeny nepriniesli ani porotcovské stoličky, opäť na ne zasadnú profesionálne cukrárky Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová. „V druhej sérii sa diváci môžu tešiť na osvedčenú klasiku, tradičné koláčiky a zákusky, ale aj na dezerty, ktoré nás prenesú do kolísky gurmánov, noblesy a moderného umenia,“ povedala Zaukolcová.

Tóthová je pyšná na recepty a výzvy, ktoré sú pre druhú sériu pripravené. „Každý, kto rád pečie, si tam nájde niečo svoje. Či torty, či slané, či domáce pečenie, ale aj vysokú cukrárinu. Z každého rožku trošku a všetko zaujímavé a veľmi veľmi chutné,“ dodala.

Ďalšie dôležité správy

WA 41 archív Chicago - Na archívnej snímke z 30. júla 2019 aplikácia sociálnej siete Facebook je vidieť na displeji mobilného telefónu v predajni Apple.Zisk Facebooku sa na konci vlaňajška prudko zvýšil a prekonal očakávania trhu. Zisk vo 4. kvartáli stúpol o 53 % na 11,22 miliardy USD (9,26 miliardy eur) alebo 3,88 USD na akciu zo 7,35 miliardy USD alebo 2,56 USD na akciu v rovnakom období pred rokom. 

FILE - In this July 30, 2019, file photo, the social media application, Facebook is displaye
Neprehliadnite

Facebook prichádza o používateľov, zmenu chce nastoliť kopírovaním TikToku