Slovensko sa spolu s Rumunskom a Moldavskom zapojí do projektu UNESCO na podporu ukrajinských utečencov prostredníctvom médií. ,,Cieľom projektu, ktorý financuje japonská vláda, je podporiť nepretržitý prístup ukrajinských utečencov nachádzajúcich sa na Slovensku ku kvalitným, objektívnym a relevantným informáciám," informuje Slovenská komisia pre UNESCO (SK UNESCO) na svojom webe.

,,Finančná podpora projektu je súčasťou balíka pomoci vo výške takmer 10 miliónov amerických dolárov, ktorý vláda Japonska poskytla UNESCO na podporu núdzových opatrení pre Ukrajinu v oblasti vzdelávania, kultúry a podpory žurnalistiky," uvádza komisia.

Vysvetľuje, že projekt UNESCO sa bude na Slovensku realizovať v priebehu tohto roka a ponúkne príležitosť na širšie zapojenie ukrajinských utečencov do tvorby špeciálnych mediálnych programov a posilnenie zručností v oblasti citlivého spravodajstva o konfliktoch.

,,Implementačným partnerom projektu bude Slovenský syndikát novinárov a organizácia MEMO 98," dodáva SK UNESCO.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Na snímke pietne miesto pre zosnulého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Námestí SNP 22. februára 2020 v Bratislave.
Neprehliadnite

Vražda Kuciaka: Dosiahli sme slušné Slovensko? Na piate výročie reagujú Čaputová aj politici