Súboj o najsledovanejší televízny program vo štvrtok má niekoľko víťazov. Až tri programy získali pozornosť viac ako 400-tisíc divákov a obsadili prvé miesta nespravodajských rebríčkov.

Lídrom poradia pre cieľovú skupinu 12+ sa stal jojkársky seriál Nemocnica, ktorý si pozrelo 439-tisíc divákov. Na druhom mieste bol jeho rival, a to markizácky seriál Dunaj, k vašim službám. Tú istú televíziu určite potešilo aj umiestnenie seriálu Mama na prenájom, ktorá obsadila tretie miesto so sledovanosťou 404-tisíc divákov. Za sebou nechala kulinársku šou Bez servítky, ktorá patrila so sledovanosťou 379-tisíc divákov do najlepšej pätice dňa.

Darilo sa aj vedomostnému Duelu (291-tisíc divákov), relácii Reflex (283-tisíc divákov), diskusii Na hrane (230-tisíc divákov) či šou Hit roka (216-tisíc divákov).

V rebríčku pre obchodne dôležitú cieľovú skupinu vo veku 12 až 54 rokov nastala podobná situácia, keď programy v top trojke sledovalo viac ako 190-tisíc divákov a rozdiely medzi umiestneniami sú veľmi tesné.

Na prvom mieste sa však dostala Mama na prenájom s trhovým podielom 25,9 percenta. Dunaj, k vašim službám si získal druhé miesto s 21,2-percentným trhovým podielom a jojkárska Nemocnica tentokrát skončila na treťom mieste s trhovým podielom 20,8 percenta. Veľmi dobrý výkon mala aj kulinárska šou Bez servítky, ktorá mala 24,6-percentný trhový podiel.

Celkovo klesla Markíza Group na 28,9 percenta, Joj Group poskočila na 25,7 percenta, RTVS sa dostala nad desať percent a TA3 stagnuje na 1,6 percentách.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Snehulienkin sen. Martin Novák bol v šoku, čo dostal.
Neprehliadnite

Kulinárske šou sledovalo viac ako 300-tisíc divákov, ale lídrom zostáva Mama na prenájom