Americká internetová spoločnosť Meta Platforms začne testovať platenú službu, ktorá užívateľom umožní overiť ich totožnosť. Služba bude stáť od 11,99 dolárov mesačne, pričom sa bude vzťahovať na obe sociálne siete Facebook a Instagram. V budúcom týždni začne fungovať v Austrálii a na Novom Zélande.

Účty budú označené modrým odznakom

Na overenie bude potrebný preukaz totožnosti. Užívateľské účty budú potom označené modrým odznakom. Cena služby, ktorej súčasťou bude aj zvláštna ochrana proti tomu, aby sa za užívateľov vydával niekto iný, bude začínať na 11,99 dolára mesačne na internete a na 14,99 dolára na zariadeniach s operačným systémom iOS, ktorý využíva spoločnosť Apple.

Predplatné pre overovaciu modrú ikonu spustila tiež americká internetová spoločnosť Twitter na svojej rovnomennej sociálnej sieti. Podľa najnovších informácií má stáť 11 dolárov mesačne.

Cieľom je získať ďalšie zdroje príjmov

Meta je najväčšia svetová spoločnosť v oblasti sociálnych médií. Jej šéf Mark Zuckerberg opakovane sľuboval, že užívatelia budú mať vždy k dispozícii aj verziu Facebooku, ktorá bude zadarmo. Nová služba má spoločnosti, ktorá v minulom roku stratila takmer dve tretiny svojej hodnoty na burze, pomôcť získať ďalšie zdroje príjmov.

Ďalšie dôležité správy

October,29,,2021,,Brazil.,In,This,Photo,Illustration,The,Meta
Neprehliadnite

Potenciálny výpadok Facebooku v Európe je opäť v hre