O kreatívne koncepty subbrandov lídra na slovenskom trhu sa starali dve agentúry Wiktor Leo Burnett a Made by Vaculik. Tento rok sa Heineken rozhodol zveriť kompletnú kreatívu značiek do rúk jednej agentúry.

Spomedzi návrhov viacerých agentúr jednoznačne zvíťazila agentúra This is Locco už po prvom kole, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Zjednotenie subbrandov

„Dôvodom nového tendra nie je len zjednotenie značky Zlatý Bažant a všetkých jej sub-brandov pod jednu agentúru, ale predovšetkým hľadanie novej Big Idey v súlade so stratégiou a novým pozicioningom značky,“ uviedol Robert Kubička, marketingový riaditeľ Heineken Slovensko.

Agentúra This is Locco začne so firmou pracovať od decembra tohto roka, spustenie kampane je naplánované na marec 2023. Heineken Slovensko spolupracuje tiež s agentúrou Free Andy, ktorá má na starosti medzinárodné značky – Krušovice, Bradáč, Desperados a Heineken a ostatné značky craftového portfólia.

Férový tender

Ako doplnil Robert Kubička, spoločnosti Heineken záleží, aby bola vnímaná transparentne. Preto pri výbere agentúry postupovala podľa princípov férového tendra.

„Inciatívu Férový tender podporujeme od začiatku a môžeme s hrdosťou prehlásiť, že sme splnili každé jedno z desiatich pravidiel, vrátane toho najmenej „atraktívneho“ pre zadávateľov - skicovného. Zároveň by sme sa chceli ešte raz veľmi srdečne poďakovať všetkým agentúram, ktoré sa zúčastnili tendra, špeciálne našim dlhoročným partnerom Made by Vaculik a Wiktor Leo Burnett,“ vysvetľuje marketingový riaditeľ Heinekenu.

Agentúram, ktoré vo výberovom procese neuspeli, sa firma odmení formou skicovného.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Na snímke generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Ľuboš Machaj počas tlačovej konferencie po novinárskej projekcii televíznej dokumentárnej série ŠTB: Prísne tajné v Bratislave 6. septembra 2022. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Odvysielanie Ficovho prejavu stálo miesta niekoľkých zamestnancov RTVS :24