Riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj sa stretol s vedením RTVS :24 a po oboznámení sa s okolnosťami a so vzniknutou situáciou rozhodol, že v spravodajskom okruhu končí Mária Hlucháňová, odchádza z funkcie riaditeľky sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS.

Vedenie RTVS :24 končí

Svoje funkcie opúšťajú aj Alfonz Šuran (intendant RTVS :24), Peter Nittnaus (šéfdramaturg RTVS :24) a Andrea Fajnorová (vedúca odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistky). Riadením sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS bol poverený Miroslav Frindt, ktorý v spravodajstve RTVS pôsobí od roku 1999 na viacerých pozíciách.

Podľa Ľ. Machaja bolo odvysielanie prejavu Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD na spravodajskom okruhu RTVS :24 17. novembra 2022 veľmi nešťastné a znepokojivé.

„Predovšetkým preto, že v takýto sviatok nemá vo vysielaní RTVS mať priestor žiadna politická strana. Vysielanie verejnoprávneho média musí byť priestorom na pripomínanie demokratických dôsledkov a výdobytkov Nežnej revolúcie, ktoré považujem v tomto čase za mimoriadne dôležité,“ vyhlásil. Dodal, že o plánovaní takéhoto vysielania nemal žiadnu vedomosť, nevedeli o tom ani členovia manažmentu RTVS.

Podľa Blanára je to chrapúnstvo

K situácii vo verejnoprávnej televízii sa na sociálnej sieti vyjadril aj Juraj Blanár, podpredseda parlamentu zo strany Smer-SD, ktorý správu o prepustení zamestnancov považuje za mimoriadne znepokojivú.

„V prvom rade si treba položiť otázku, že ak má byť odvysielanie prejavu lídra najsilnejšej opozičnej strany vo verejnoprávnej televízii niečím neprijateľným, aký je potom vlastne význam celej spravodajskej stanice :24? Čím, ak nie aktuálnymi prejavmi a vyjadreniami ľudí zastávajúcich verejné funkcie by sa taká televízia potom mala zaoberať?,“ pýta sa na Facebooku.

Zlá správa pre slobodu a demokraciu

Odvolanie redaktorov RTVS zo svojich funkcií má byť podľa J. Blanára zlou správou v súvislosti so stavom slobody a demokracie na Slovensku. „Pokiaľ museli odísť z funkcií redaktori spravodajstva len za to, že umožnili odvysielanie prejavu opozičného lídra, vrhá to veľmi zlý tieň aj na všetky vzletné myšlienky a slová, ktoré v Deň boja za slobodu a demokraciu zazneli z úst koaličných a liberálnych politikov. Stačil jeden deň a ukázalo sa, že to všetko boli len frázy, ktoré v každodennej slovenskej realite nič neznamenajú,“ dodal.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Viki z Extrémnych premien si prešla brutálnym rokom
Neprehliadnite

Šou Extrémne premeny ovládla rebríčky, vysokú sledovanosť získal aj Pacho, hybský zbojník