Nemecký Siemens energy a ruský Gazprom na seba na Twitteri verejne útočia pomocou skladieb zo streamovacej platformy Spotify, informuje portál iDnes.cz.

Chýbajúca turbína pre Nord Stream 1

Plynárenský gigant nedovolil navrátenie chýbajúcej turbíny, ktorá je nevyhnutnou súčasťou potrubia Nord Stream 1 do zeme, a tak je zaseknutá v Nemecku. Krajiny sa sporia, či podlieha protituským sankciám vyvolaným vojnou na Ukrajine.

Problémy s turbínou sú podľa Gazpromu dôvodom redukovaných dodávok plynu. Tie stále viac navyšujú ceny energií. Siemens po týždni dohadovania zverejnil na Twtteri fotografiu potrubia v Müllheime.

Pesničkový súboj

„Naša slávna turbína stále nie je tam, kde by mala byť. Stojí tu tak sama. Poďme ju vyjadriť podporu a vytvoriť Spotify playlist. My začíname s piesňou „So Lonely (Taká osamelá, pozn. red.)“. Aké sú vaše návrhy?“ Napísal Siemens.

Gazprom odpovedal hitom „Breaking the Law (Porušovanie Zákona, pozn. red.)“ od Judas Priest. V playliste pribudli tiež skladby ako „Enjoy the Silence (Vychutnajte si ticho)“, „I Want to Break Free (Chcem sa oslobodiť)“ či „Road to Nowhere (Cesta nikam)“.

O pár dní však všetky príspevky zmizli. Siemens sa ospravedlnil za svoje kontroverzné konanie a uznal, že prestrelil.

Ďalšie dôležité správy

Vyštudovaný geológ a paleontológ Dušan Valent je prvým slovenským autorom náučnej publikácie o najpopulárnejších prehistorických tvoroch -  Odhaľ a spoznaj dinosaury.
Neprehliadnite

Prečo ľudia radšej veria hoaxom? Dušan Valent vyvracia vedecké bludy