Šéf čínskej aplikácie na zdieľanie krátkych videí TikTok Šou C´Čche sa v Bruseli stretol s predstaviteľmi Európskej únie vrátane podpredsedníčky Európskej komisie (EK) Věry Jourovej a európskej komisárky pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerovej. Jourová so šéfom TikToku hovorila okrem iného o obavách ohľadom ochrany osobných údajov Európanov, bezpečnosti detí na tejto platforme či šírení ruských dezinformácií.

Boj s dezinformáciami

Po stretnutí Jourová vyjadrila očakávania, že TikTok sa bude usilovať o dodržiavanie pravidiel platných v Európskej únii a o získanie dôvery zo strany európskych regulátorov. Zdôraznila, že nesmú existovať žiadne pochybnosti o tom, že osobné údaje používateľov v Európe sú v bezpečí a nemá k nim prístup žiadna cudzia krajina.

Ocenila, že TikTok sa pripojil ku kódexu stanovujúcemu zásady boja s dezinformáciami a rýchlo zaviedol sankcie EÚ proti ruským propagandistickým platformám.

Prísnejšie pravidlá

TikTok teraz v Európskej únii spolu s radom ďalších technologických podnikov čelí novým prísnejším pravidlám, ktoré nadobudnú platnosť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Tieto pravidlá si budú vyžadovať, aby internetové platformy venovali väčšie úsilie kontrole nezákonného obsahu na internete. „Cieľom stretnutia s TikTokom je zhodnotenie toho, ako sa podnik pripravuje na plnenie svojich povinností plynúcich z regulácie Európskej komisie," uviedla EK.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Prívrženci Bolsonara vtrhli do budovy parlamentu.
Neprehliadnite

Odporcovia brazílskeho prezidenta sa organizovali na internete, Meta sprísnila kontrolu