Facebook zdieľal na svojej webovej stránke budúce plány s aktiváciou štandardného end-to-end šifrovania (E2EE) pre aplikáciu Messenger, informuje Fontech. Meta už začala s prvým testovaním medzi užívateľmi.

Bezpečnosť na internete

End-to-end dnes používa iba minimum ľudí. Facebook teda chce, aby sa toto šifrovanie stalo štandardom, keďže zvyšuje bezpečnosť. Niektoré krajiny s týmto však môžu mať problém, keďže E2EE znemožňuje nahliadanie do správ používateľov aj orgánom činnom v trestnom konaní.

Meta by teda nemohla vyhovieť ani súdnym požiadavkám, na druhej strane by však obsah chatu bol chránený aj proti prípadným útokom hackerov.

Ochrana súkromia

Užívatelia čoraz viac vyžadujú väčšiu ochranu súkromia a zabezpečenia na internete a aj keď sa v minulosti Facebook vyjadril, že so zavádzaním end-to-end do Messengeru bude mať problém, teraz je na dobrej ceste, aby sa šifrovanie do aplikácie dostalo už v priebehu budúceho roka pre všetkých.

Sociálna sieť tiež pracuje na novej funkcii, ktorá by mala umožniť šifrovanie aj cloudových záloh histórie chatu. K dispozícii budú pre tých, ktorí svoj telefón napríklad stratia a budú si chcieť obnoviť históriu správ v novom zariadení. Funkcia bude rovnako bezpečná a anonymná.

Ďalšie dôležité správy

Zuzana Tapakova vo svojej kancelarii v Markize.
Neprehliadnite

Je Ťapáková dobrou voľbou na vedúci post v RTVS? Transparency pripomína kauzu Predsedníctvo