Pri dopravnej nehode v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu prišiel o život vodič Renaulta Clio, ktorý sa čelne zrazil s kamiónom. Na miesto nehody po zrážke sa pristavil aj muž, ktorý namiesto prvej pomoci začal vysielať živé video na Facebooku. Informuje Polícia SR na svojej stránke na sociálnej sieti.

,,Viacerí ste nám poslali video z Facebooku, v ktorom si muž robil bezprostredne po zrážke "live-ku" priamo z miesta nehody. Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia ani záchranné zložky. Namiesto toho , aby autor videa aktívne pomáhal obetiam nehody, prípadne poskytol prvú pomoc, jednoducho vytiahol mobil a začal si všetko natáčať," píše polícia.

Ďalej dodáva, že nielen slovenskí policajti, ale aj zahraniční sú na tieto ,,zvláštne" aktivity citliví a aj preto je v niektorých krajinách zakázané fotografovanie dopravných nehôd, či vytváranie videozáznamov.

Podľa Polície je naozaj cez čiaru vytváranie takéhoto obsahu: ,,Prečo sú niektorí vodiči schopní namiesto poskytovania prvej pomoci zverejniť videá a fotky z miesta nehody bez ohľadu na to, že to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí?"

Ďalšie dôležité správy

Hoax.
Neprehliadnite

Boj proti hoaxerom už aj na Instagrame. Polícia spustila nový profil