Polícia Slovenskej republiky odštartovala nový komunikačný portál, v ktorom bude vyvracať hoaxy a upozorňovať na podvody. Od pondelku (15. august) spustila instagramový účet „ Hoaxy a podvody - Polícia SR“.

Nový edukačný rozmer

„Široká verejnosť bude môcť na danom účte nachádzať stručné a zaujímavé vysvetlenia hoaxov, dezinformácií či manipulácií na rôzne témy, ako aj sa dočíta o nových technikách podvodníkov v online priestore,“ informuje polícia na svojom facebookovom účte.

Štandardné posty ale aj stories či reels poskytnú polícii nový edukačno-preventívny rozmer, ktorý osloví ešte väčšie publikum.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hoaxy a podvody - Polícia SR (@hoaxpz)

„Dezinformácie priamo ohrozujú bezpečnosť nášho štátu a obyvateľov. Kvôli svojej efektívnej činnosti je náš analytický tím pod neustálym tlakom s cieľom utlmenia jeho činnosti. Zatiaľ čo pri pandémii sme mohli hovoriť o zbytočných obetiach, ktoré uverili hoaxom a kvôli podceňovaniu koronavírusu zomreli, pri vojne na Ukrajine ide o demokraciu ako takú a budúcnosť všetkých občanov. Pokladám preto za dôležité, aby sme pri plnení našich služobných úloh, kde je ochrana života a zdravia na prvom mieste, využívali všetky moderné a populárne technológie a metódy,” povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Úspech na Facebooku

Nový účet na Instagrame má podľa polície ambíciu stať sa najsledovanejším anti-hoaxovým projektom na tejto sociálnej sieti na Slovensku, rovnako ako má ním byť jej facebooková stránka, ktorá má dnes už takmer 138-tisíc fanúšikov.

Ďalšie dôležité správy

Režisérka Tereza Nvotová pri nakrúcaní filmu Svetlonoc.
Neprehliadnite

Snímka Svetlonoc Terezy Nvotovej dostal cenu na festivale v Locarne