Transparency International Slovenska (TIS) na svojej facebookovej stránke upozorňuje na voľbu Zuzany Ťapákovej do pozície vedúcej marketingu Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Dôvodné pochybnosti

O tomto kroku nového riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja má TIS dôvodné pochybnosti, vzhľadom na Ťapákovej pôsobenie v kauze slovenského predsedníctva v Rade EÚ, na ktorú v roku 2016 upozornila bývalá zamestnankyňa ministerstva zahraničných vecí Zuzana Hlávková.

„Pripomeňme, že za nátlakovým navyšovaním rozpočtov súvisiacich podujatí z desiatok na státisíce eur stála podľa Hlávkovej predovšetkým vtedajšia nová mediálna poradkyňa ministerstva Ťapáková. Dodávatelia sa vzápätí vyberali pochybne a narýchlo a to aj cez „akože prieskum trhu". Ťapákovej vplyv na zákazky potvrdili aj ďalší dvaja kolegovia Hlávkovej,“ tvrdí TIS.

Zvýšená pozornosť

Ťapáková vtedy však kritiku Ministerstva zahraničných vecí odmietla a za ohováranie podala trestné oznámenie na „neznámeho páchateľa“, Hlávkovej sa vyhrážala žalobou.

Podľa TIS je Ťapáková ako bývalá šéfa súkromnej televízie Markíza skúsenou manažérkou, no kauza Predsedníctvo vyvoláva negatívny pocit zo štartu Machajovej éry v RTVS.

„Dúfajme, že zamestnanci telerozhlasu nebudú vystavení rovnakým praktikám, na aké sa sťažovali ich kolegovia na ministerstve zahraničia. Na zvýšenú pozornosť je tu určite dôvod,“ píše Transparency International Slovensko.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke kandidát Ľuboš Machaj počas verejného vypočutia kandidátov na generálneho riaditeľa RTVS na Výbore NR SR pre kultúru a médiá v Bratislave 13. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ako by malo vyzerať spravodajstvo RTVS? Nový riaditeľ Machaj chystá viaceré zmeny