Slovanet spúšťa novú televíznu službu Slovanet TV, ktorá prinesie rozšírenie dostupnosti na nové zariadenia, nové funkcie či nový 4K set-top-box, informuje portál živé.sk.

Smart TV aj mobilné zariadenia

Nová technologická platforma IPTV umožní sledovanie televízie na bežných zariadeniach, ale aj na viacerých typoch Smart TV, na mobilných zariadeniach či na počítači. „Nová televízia prináša aj výrazne rozšírený počet staníc v archíve a zvýšenú kapacitu nahrávania,“ uvádza Slovanet.

Týždňový archív bude po novom dostupný až pre 120 staníc a kapacita nahrávania sa zvyšuje na 50 hodín. Za príplatok tri eurá mesačne je možno získať kapacitu nahrávania až 120 hodín. V ponuke je viac ako 150 staníc, mimo základných balíkov sa dajú dokúpiť aj tematické a prémiové balíčky. TV službu je možné objednať si iba vo vlastnej optickej sieti, a to za poplatok 13 eur.

„V súčasnej akcii operátora je možné väčšinu balíkov získať na minimálne 3 mesiace len za polovičnú cenu. Úvodný mesačný poplatok za najlacnejší balík tak začína od 10,50 eura a jeho následná cena je 21 eur,“ popisuje Slovanet.

Základný balík staníc

Jednotka HD, Dvojka HD, Trojka HD, :24 HD, Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, Markíza Krimi HD, JOJ HD, Plus HD, Wau HD, JOJko HD, JOJ Šport HD, ČT1 HD, ČT2 HD, ČT3 HD, ČT24 HD, Prima Plus HD, Duck TV, Lala TV HD, Park TV HD, TV Lux HD, TV Noe, Life TV HD, Senzi TV, Šláger Originál, Šláger Muzika, Šláger Premium HD, TA3, Rik TV, TV Barrandov, Krimi Barrandov, CNN, Kino Barrandov, Bloomberg, BBC World, France 24 ENG a FR, ORF 1, ORF 2, Pro 7, Sat 1, M1, M2, M5, Duna, Duna World, Leo TV HD, TV Poprad, TV Zemplín HD, Kežmarská TV, Vio TV, TV7, TV Hronka, TV Severka, TV Vega, TV8, TV Raj HD, DSTV a Chuck TV

Spoplatnená služba

Novinkou je sledovanie TV cez mobilné zariadenia, služba je však spoplatnená. „Pozeranie TV je možné na dvoch takýchto zariadeniach súčasne. Rozšírenie Slovanet TV+ umožňuje sledovanie televízie z akýchkoľvek sietí nielen na Slovensku, ale v rámci celej Európskej únie. Cena Slovanet TV+ je 3 eurá mesačne a v súčasnej uvádzacej ponuke stojí prvé 3 mesiace len 0,04 eura,“ informuje.

Súčasťou zmeny je aj ponuka služby pre smart TV, kedy zákazník už nebude potrebovať set-top-box. Konkrétne pre Android TV (5.1 a novšie), LG (webOS 3.5 a novší a od roku výroby 2017) a čoskoro má byť aplikácia aj pre Samsung Tizen (od roku výroby 2018), píše portál živé.

Ostatní môžu získať potrebné zariadenie formou prenájmu. „Kým zákazníci vlastných optických sietí Slovanetu si môžu pri prechode na Slovanet TV ponechať svoj doterajší set-top box, ostatní môžu využiť nové zariadenie Media Box,“ cituje Slovanet spravodajský portál.

Ďalšie dôležité správy

Zuzana Tapakova vo svojej kancelarii v Markize.
Neprehliadnite

Je Ťapáková dobrou voľbou na vedúci post v RTVS? Transparency pripomína kauzu Predsedníctvo