Tesne pred Vianocami odštartuje verejnoprávna RTVS vysielanie viackrát odkladanú a dlhšie avizovanú športovú televíziu. Správa prišla niekoľko mesiacov po tom, ako komerčná Jojka a Markíza spustili vlastné športové televízie a začali odkupovať vysielacie práva na rôzne prestížne športové udalosti, informuje portál mediaklik.sk.

Športová televízia z dielne RTVS odštartuje svoje vysielanie štyri dni pred Vianocami. O 17:00 hod. odvysiela otváraciu besedu, o pol hodiny neskôr bude nasledovať dokument z príprav pod názvom Ako sa stavia sen, ktorý divákom prinesie pohľad do zákulisia vzniku štvrtého vysialecieho okruhu RTVS. O 18:00 sa začne hokejové štúdio, ktoré otvorí vybratý zápas 27. kola hokejovej Tipos Extraligy, informuje webový portál.

RTVS
Neprehliadnite

Mediálny výbor si posvietil na nehospodárnosť RTVS, telerozhlas to však odmieta

Prinesú najvýznamnejšie športové podujatia

„Ja ako veľký športový fanúšik sa teším, že už počas prvého roku existencie novej športovej televízie prinesieme najvýznamnejšie športové podujatia. Zároveň kľúčovým odkazom, ktorý chce RTVS cez športový okruh tlmočiť širokej verejnosti je, že pohyb a aktívny životný štýl sú základom všetkého. Zmyslom nového športového televízneho okruhu nie je len prinášať kvalitne remeselne spracované prenosy zo športových podujatí, ale najmä podnietiť všetky vekové a sociálne vrstvy a štruktúry obyvateľstva k pohybu, pretože čím viac sa človek každý deň hýbe, tým väčší predpoklad je, že bude silnejšia aj jeho imunita a zdravie. Zároveň bude mať z nového okruhu osoh aj kompletná komunita divákov RTVS, pretože bude mať každá jedna programová služba ďaleko pevnejšiu a stabilnejšiu programovú štruktúru,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Tisícky hodín priamych prenosov

Šport bude vysielať 24 hodín denne, športový fanúšik bude mať k dispozícii prehľad aktuálnych udalostí, ktoré sa vo svete športu udiali. Pre budúci rok má verejnoprávna televízia zazmluvnené všetky významné podujatie, tvrdí portál Mediaklik.sk.

Odvysielaných má byť až 3 600 hodín priamych prenosov - ZOH v Pekingu, MS v hokeji vo Fínsku, či MS vo futbale v Katare, ale aj Svetový pohár v lyžovaní s Petrou Vlhovou, niekoľko cyklistických pretekov s Petrom Saganom, Svetový pohár v biatlone so sestrami Fialkovými, tenisová WTA Tour, futbalová Európska a Európska konferenčná liga, Liga národov i hokejová Tipos extraliga, MS do 20 rokov, cyklistická Tour de France i športy ako futsal, hádzaná, volejbal, basketbal, plávanie, gymnastika, krasok orčuľovanie, vodné pólo a mnohé ďalšie.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS).
Neprehliadnite

RTVS: Nový mediálny zákon nás uvádza do finančnej i právnej neistoty