Generálny riaditeľ RTVS, Ľuboš Machaj sa rozhodol pozvať do manažmentu verejnoprávnej televízie ľudí, ktorých pozná z predchádzajúceho obdobia a je presvedčený o ich profesionálnych kvalitách.

Posilnenie pozície v online priestore

„Veľmi sa teším, že novou posilou v manažmente je aj pán Pavol Pavlík. Poznáme sa niekoľko desaťročí a má blízko k moderným technológiám a rozumie online svetu. RTVS potrebuje posilniť svoju pozíciu v online priestore. Je potrebné využiť potenciál online-u naplno, zvýšiť výtlak a ja verím, že pán Pavlík so svojimi skúsenosťami dokáže RTVS v tomto smere výrazne pomôcť,“ vyjadril sa Ľ. Machaj.

Nový riaditeľ

Pavol Pavlík má dlhoročné skúsenosti v oblasti médií a online komunikácie. Pracoval ako redaktor, moderátor, dramaturg a šéfredaktor v Slovenskom rozhlase, rádiu Twist a v TV Markíza. Od roku 2004 bol výkonným a projektovým riaditeľom v spoločnosti Media One s.r.o., kde zodpovedal za riadenie spoločnosti a projektov a poskytoval konzultácie v komunikačnej a mediálnej oblasti. Na pozíciu riaditeľa sekcie nových médií RTVS nastupuje 15. januára.

Využitie potenciálu

„Žijeme vo veľmi komplikovanej dobe, v ktorej sú vybičované vášne a stavajú sa veľké bariéry v spoločnosti. Som presvedčený, že RTVS, ako verejnoprávne médium, má v tejto situácii nezastupiteľné miesto a rád by som sa na pozícii riaditeľa sekcie nových médií podieľal na tom, aby naša verejnoprávna inštitúcia naplno využila svoj veľký potenciál práve v tomto čase a darilo sa jej aj v segmente online-u,” povedal Pavol Pavlík.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Zábery z nového seriálu Iveta.
Neprehliadnite

Iveta bola najsledovanejším programom víkendu, diváci si pozreli aj diskusiu s Matovičom