Na obrazovke Českej televízie bude od piatku 20. januára 13 novými dielmi pokračovať seriál o výmene detí Kukačky režiséra Bisera A. Arichteva.

Nové diely sledujú snahu rodín vymenených detí žiť čo najbližšie pri sebe, aby sa Jakub s Tomášom mali možnosť vídať s vlastnými i domnelými rodičmi a zároveň, aby oni mohli vychovávať oboch synov. Veľký priestor dostane v druhom rade postava Davida v podaní Michala Isteníka. Novinárov o tom informovali tvorcovia.

Najsledovanejší seriál

Príbeh rodiny Holcových a Kadlecových mal televíznu premiéru 8. januára 2021. Každú z 13 epizód prvého radu videlo vyše 1,7 milióna divákov. Prvá séria Kukačiek sa stala najsledovanejším piatkovým seriálom Českej televízie od roku 2008.

„Pokračovanie sa ponúkalo, pretože prvá séria končila otvoreným koncom, kedy sa síce zjavila pravda, kto tie deti vlastne vymenil, ale bolo tiež potrebné sa v rámci mojej postavy vysporiadať, aké to ponesie dôsledky," povedal ČTK Isteník, ktorý hrá riaditeľa školy a príbuzného rodiny Holcových av seriáli stojí za zámenou detí. „Nechcem prezrádzať o čom tá druhá séria je ale v rámci mojej postavy rieši tému miery zločinu a mieru trestu" dodal.

Výmena herečiek

V zápletke spojenej s nechcenou zámenou detí sa opäť objavia Sabina Remundová, David Novotný, Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Viktor Sekanina a Theodor Schaefer. V seriáli už nebude Jitka Čvančarová, ktorá hrala v prvom rade zdravotnú sestru Kamilu, ale krátko po začiatku nakrúcania nových epizód si zlomila nohu. Jej rolu prevzala Eva Hacurová.

Podľa režiséra Arichteva bude druhá séria Kukačiek pre divákov ešte napínavejšia ako predchádzajúce diely. „Pokračovanie je veľa o tom, že obe rodiny majú veľkú vôľu sa zžiť, ale veľmi im to nejde. Ponúkne veľké emocionálne napätie a dráma. Človek by povedal, že teraz, keď už vieme, kto deti v pôrodnici vymenil, bude všetko jednoduchšie, ale nie je tomu tak," povedal.

Inšpirované skutočným prípadom

„Zámena detí v takej podobe, v akej ju ukazujeme v seriáli, nemá jednoznačné riešenie. Mám rád silné konce, ktoré vyvolajú emócie, ktoré dávajú priestor na premýšľanie. Snáď sa nám taký podarilo natočiť aj pri tejto novej sérii. Pretože pri príbehu platí, že taký, aký je koniec, je aj dojem z celého diela,“ konštatoval scenárista Ján Coufal.

Prvá séria seriálu Kukačky voľne inšpirovaného skutočným prípadom získala dve nominácie na České levy (pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe Denisu Barešovú a za najlepší televízny seriál) a nomináciu na Cenu českej filmovej kritiky.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

žena - počítač - notebook
Neprehliadnite

Na Slovensko mieri nová streamovacia služba, preberie zrušené tituly HBO Max