Zábavné šou verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) mali počas druhého januárového víkendu úspech. Ale veľkej sledovanosti sa určite potešili seriál Iveta, ktorý vysielala Televízia Joj, či relácia Na telo z obrazoviek Televízie Markíza. Pozrime sa na jednotlivé dni.

Tri programy a rôzne poradie

Až 414-tisíc divákov cieľovej skupiny 12+ v piatok večer počas hlavného vysielacieho času sledovalo zábavnú šou Milujem Slovensko, ktorá sa stala lídrom tabuľky.

Seriál Mama na prenájom síce získal pozornosť 383-tisícov divákov, ale v rebríčku sa posunul až na druhú pozíciu. Do top trojky sa dostal aj film Záhada v Saint-Tropez, ktorý si na obrazovkách TV Joj pozrelo 331-tisíc divákov.

Inú zostavu najsledovanejšej trojice programov ponúka rebríček pre obchodne dôležitú cieľovú skupinu vo veku 12 až 54 rokov. Najväčší úspech si drží seriál Mama na prenájom, ktorý získal trhový podiel 25,5 percenta.

Za sebou nechal nielen snímku Záhada v Saint-Tropez so 17,8-percentným trhovým podielom, ale aj šou Milujem Slovensko so 17,4-percentným trhovým podielom.

Celkovo získala Markíza Group v piatok 28,6 percenta trhového podielu, Joj Group mala 23 percent, štátna RTVS si polepšila na 13,1 percenta, ako aj spravodajská TA3 na 1,4 percenta.