Komik Bill Cosby podľa amerického súdu sexuálne napadol násťročnou v roku 1975. Judy Huthovej súd prisúdil odškodné 500 000 dolárov za citové utrpenie. Informovala o tom agentúra Reuters. Osemdesiatštyriročný Cosby sa na súd osobne nedostavil. Obvinenie odmieta.

Údajnú obeť si nepamätá

Huthová vypovedala, že komik ju a jej o rok staršiu kamarátku pozval do sídla Playboya, keď mala 16 rokov a má 37. Porotcom povedala, že ju vzal za ruku a potom sa s jej vynútenou pomocou sám ukájal.

Cosby na videozázname výpovede uviedol, že si na Huthovú nepamätá. K incidentu podľa neho nemohlo dôjsť, pretože by v tom čase nepokračoval v sexuálnom styku s niekým, komu ešte nebolo 18 rokov. Podľa ženy však vedel, koľko jej bolo v dobe rokov.

Spochybnenie výpovede

Hercova obhajkyňa v priebehu procesu spochybňovala ženinu výpoveď, vrátane jej revidovaného časového harmonogramu. Pri podaní žaloby v decembri 2014 Huthová uviedla, že k incidentu došlo v roku 1974, keď mala 15 rokov. Neskôr porotcom povedala, že nedávno dospela k záveru, že sa v roku pomýlila, a teraz sa domnieva, že sa to stalo v roku 1975. Hutovia je teraz 64 rokov.

Cosby bol pred 11 mesiacmi prepustený z väzenia. Najvyšší súd amerického štátu Pensylvánia vtedy zrušil zrušil odsudzujúci verdikt z roku 2018, kedy bol uznaný vinným zo zdrogovania a znásilnenia svojej niekdajšej priateľky. Štátny najvyšší súd zasiahol v momente, keď už si Cosby odpykal viac ako dva roky z trestu, ktorý mohol trvať až desať rokov.

Seriálový otec

Cosby býval známy ako „americký otec", predovšetkým vďaka svojej úlohe otca v sitcome The Cosby Show. Obvinenie desiatok žien zo sexuálnych útokov, ktoré sa podľa nich ťahali päť desiatok rokov späť, jeho reputáciu rodinne zameraného človek zničili, napísala agentúra Reuters.

Ďalšie dôležité správy

telegraph website
Neprehliadnite

Ruský cenzúrny úrad zablokoval web britského denníka The Telegraph v Rusku