Komediálny seriál, reality šou, talkšou aj zábavný kvíz patrili uplynulý víkend k najsledovanejším programom, ale najviac divákov pozeralo politickú diskusnú reláciu, ktorej hosťom bol minister financií Igor Matovič. Pozrime sa na jednotlivé dni.

Bez servítky s vysokým trhovým podielom

Piatkový večer jednoznačne patril komediálnemu seriálu Hranica, keď Televíziu Joj sledovalo 286-tisíc divákov v rámci cieľovej skupiny 12+. V tom istom čase vysielala Televízia Markíza program Chart Show, ktorý si však pozrelo 243-tisíc divákov a v rámci rebríčka skončil až na treťom mieste.

Úspech zaznamenala šou o varení Bez servítky, ktorá prilákala pred obrazovky 267-tisíc divákov s pomerne vysokým 24-percentným trhovým podielom. Markíza chcela konkurovať programom Na love, ale sledovalo ho len 159-tisíc divákov.

Svoje miesto v rebríčku si našli aj kvízy verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska. Úspešnejší bol program Čo ja viem, ktorý sledovalo 238-tisíc divákov.

Hriešny tanec v top 5

V rámci nášho druhého rebríčka pre cieľovú skupinu 12 až 54 rokov sa na prvé miesto dostala Chart Show, ktorú si pozrelo 120-tisíc ľudí s trhovým podielom 16,4 percenta. Hneď za ňou sa umiestnil jojkársky seriál Hranica, ktorý prilákal 115-tisíc divákov s trhovým podielom 15,3 percenta.

Najlepšiu trojicu uzatvorila kulinárska šou Bez servítky s 93-tisíc divákmi s trhovým podielom 19,7 percenta a tesne za ňou sa dostal film Hriešny tanec, ktorý si pozrelo 75-tisíc divákov s trhovým podielom 12,1 percenta.