Internetová stránka britského denníka The Telegraph bola dnes v Rusku zablokovaná, informovala agentúra Reuters. Vyplýva to z údajov ruského cenzúrneho úradu Roskomnadzoru, ktorý konal na žiadosť generálneho prokurátora. Dôvodom sú „nepresné informácie" o ruských vojenských operáciách na Ukrajine publikovanej na webe The Telegraph.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Rusko vyvíja tlak na médiá, ktoré o invázii informujú inak ako o „špeciálnej vojenskej operácii". The Telegraph píše, že je prvým britským denníkom, ktorý bol v Rusku zablokovaný.

Minulý týždeň zakázalo ruské ministerstvo zahraničia vstup do krajiny 29 britským novinárom vrátane moderátorov staníc BBC a Sky News a šéfredaktorom denníkov The Guardian, Times, Daily Telegraph a serveru denníka The Independent. Ministerstvo uviedlo, že išlo o odpoveď na západné sankcie a "šírenie dezinformácií o Rusku".

Ďalšie dôležité správy

SAN ANSELMO, CALIFORNIA - NOVEMBER 01: In this photo illustration, the Tik Tok app is displayed on an Apple iPhone on November 01, 2019 in San Anselmo, California. The Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS) has started a national security investigation of social media app TikTok after Beijing ByteDance Technology Co acquired U.S. social media app Musical.ly for $1 billion. (Photo Illustration by Justin Sullivan/Getty Images)
Neprehliadnite

TikTok sa zaviazal k ochrane detí a mládeže pred škodlivým obsahom