Televízne veže v juhoukrajinskej Chersonskej oblasti boli prekonfigurované tak, aby umožnili vysielanie ruskej televízie. V utorok to oznámila ruská armáda. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ruské ozbrojené sily „prekonfigurovali posledné zo siedmich televíznych veží v Chersonskej oblasti na vysielanie ruských televíznych staníc". Armáda dodala, že toto vysielanie bude zdarma.

Chersonská oblasť leží severne od Krymského polostrova, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014. Bola jedným z prvých regiónov, ktoré ruské jednotky ovládli po svojej invázii začatej 24. februára.

Príslušníci okupačných síl ovládajú veľkú časť Chersonskej oblasti vrátane oblastnej metropoly Cherson. Ukrajinské sily sa tam v posledných týždňoch pokúšajú o ofenzívu, ktorej cieľom je znovudobytie tohto územia.

V utorok jeden z promoskovských lokálnych predstaviteľov, Kyrylo Stremousov, povedal, že Chersonská oblasť by sa mohla pripojiť k Rusku „pred koncom roka". Dosadení činitelia už v tejto záležitosti avizoval usporiadanie referenda. Prednedávnom tiež oznámili, že v oblasti sa zavádza ruská mena rubeľ a začali tiež distribuovať ruské pasy.

Ďalšie dôležité správy

WA 2 archív Cherson - Na archívnej snímke z 20. mája 2022 starší miestni obyvatelia sa rozprávajú s ruskými vojakmi v meste Cherson počas ruskej invázie na Ukrajinu. Fotografiu nafotili počas návštevy, ktorú zorganizovalo ruské ministerstvo obrany. Britská stanica BBC News zhromaždila viaceré svedectvá obyvateľov juhoukrajinskej Chersonskej oblasti, ktorí hovoria o tom, že ich príslušníci ruských okupačných síl bili a mučili. Ruské invázne sily ovládli metropolu oblasti Cherson už krátko po zači
Neprehliadnite

V Chersonskej a Záporožskej oblasti dostali obyvatelia prvé ruské pasy