Medzinárodný spravodajský kanál France 24 avizoval, že už viac nebude spolupracovať so svojou korešpondentkou v Libanone, ktorá zverejňovala na sociálnych sieťach príspevky antisemitského charakteru. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Poškodenie dobrého mena

Francúzska stanica vo svojom vyhlásení ďalej uviedla, že na Joelle Marounovú plánuje podať sťažnosť, ktorá pre jej arabskú službu pracovala prostredníctvom externej produkčnej spoločnosti, za poškodenie dobrého mena spoločnosti.

Stanica tiež pokarhala aj troch ďalších svojich arabsky hovoriacich spolupracovníkov za správy, ktoré sa považovali za porušenie jej kódexu nestranného prístupu v izraelsko-palestínskom konflikte.

Antisemitské odkazy

Kroky zo strany France 24 nasledovali po správe proizraelskej mimovládnej organizácie s názvom CANERA so sídlom v Spojených štátoch, ktorá odkazy od uvedených štyroch novinárov zverejnila a označila ich za antisemitské, spresňuje AFP.

V jednom z príspevkov, ktoré napísala Marounová, sa v narážke na holokaust spomínal Adolf Hitler. France 24 uviedla, že s Marounovou končí spoluprácu v dôsledku ,,netolerantných odkazov zverejnených na jej súkromných účtoch, ktoré sú protikladom hodnôt šírených týmto medzinárodným kanálom a sú trestuhodné,", cituje AFP.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Brandová kampaň Bloom Robbins od Somebody&Somebody
Neprehliadnite

Od škrečkov k hypnotickej reklame. Somebody&Somebody a ich brandová kampaň pre Bloom Robbins