Slnko a príjemné počasie sa zrejme podpísali pod sledovanosť počas víkendu. Zatiaľ čo po minulú nedeľu dosiahlo hranicu stotisíc divákov oveľa viac televíznych programov, sledovanosť tento víkend sa mierne znížila. Avšak niekoľko programov dosiahlo vysoké čísla.

Hranica vs Chart Show

Len štyri programy prekonali v piatok hranicu stotisíc divákov. Na čele stojí markizácky program Chart Show, ktorý si pozrelo 149-tisíc ľudí s trhovým podielom 16,8 percenta.

Viac ako 140-tisíc divákov si v tom čase zaplo Televíziu Joj, aby ich pobavil ďalší diel komediálneho seriálu Hranica. Iných 102-ľudí zase zvolilo program verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), ktorý vysielal vedomostnú šou Čo ja viem.

V tradičnom súboji, ktorý sa odohráva tesne pred spravodajskými reláciami televízií Joj a Markíza, tentokrát s prehľadom zvíťazila šou Bez servítky, ktorú si pozrelo 129-tisíc divákov s trhovým podielom 23,9 percenta. Jej konkurent, seriál Oteckovia, priniesol TV Markíza sledovanosť 94-tisíc divákov s trhovým podielom 17,2 percenta.

Slovenský seriál vs český film

Do najlepšej trojice v sobotu sa dostali programy Markízy, Joj aj RTVS. Najviac úspešná bola česká rodinná komédia Špunti na vodě, ktorá televízii zo Záhorskej Bystrice priniesla záujem 134-tisíc divákov.

Úspech zbieral aj jojkársky seriál Ultimátum, ktorý obsadil druhé miesto vďaka 127-tisíc pozerajúcich s trhovým podielom 13,4 percenta.

Tretie miesto si zaslúžila talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si nenechalo ujsť 119-tisíc divákov s trhovým podielom 13,6 percenta.

Nedeľa patrila aj politike

Tanečnú šou Let´s dance, ktorá jednoznačne vyhráva nedeľný rebríček nespravodajských programov posledné týždne, tentoraz sledovalo 237-tisíc divákov s vysokým trhovým podielom 27,1 percenta.

Televízia Joj sa snažila v tom čase konkurovať českým rodinno-dobrodružným filmom Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť. Snímku si pozrelo 191-tisíc ľudí s trhovým podielom 18,1-percenta.

Najlepšia trojica nedeľných programov by nemohla byť bez jojkárskej relácie Nové bývanie, ktorá dostala pred televízne obrazovky 156-tisíc divákov s trhovým podielom 20,4 percenta.

Vysoké čísla zaznamenali aj politické diskusie. Markizácke Na telo a duel poslancov Juraja Šeligu (Za ľudí) a Richarda Rašiho (Hlas-SD) si pozrelo 143-tisíc divákov a program O 5 minút 12 z produkcie RTVS s hosťami Milanom Krajniakom (Sme rodina) a Robertom Ficom (Smer-SD) sledovalo 125-tisíc ľudí.

Ďalšie dôležité správy

Dano Dangl a Adela Vinczeová v šou 2 na 1.
Neprehliadnite

Viac ako 100-tisíc divákov si pozrelo reláciu Na hrane, v Top 5 aj dve miesta pre Markízu