Portál českej spravodajskej stanice ČT24 bol vo štvrtok mimo prevádzky po kybernetickom útoku. Vo štvrtok pritom istý čas nefungoval ani portál iROZHLAS.cz. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz, podľa ktorého nejde o ojedinelý útok, pretože české webové stránky čelia „kybernetickej kanonáde" už od minulého týždňa.

Kybernetický útok na spravodajský portál ČT24 potvrdila aj hovorkyňa Českej televízie Karolína Blinková, ktorá uviedla, že hackeri využili pri útoku techniku DDoS. Tento typ útokov prebieha tak, že konkrétny server začnú v tú istú chvíľu navštevovať tisíce užívateľov. Server následne spravidla nezvládne taký vysoký nápor a množstvo požiadaviek na spracovanie a napokon prestane fungovať a pre bežného užívateľa sa takáto stránka začne javiť ako nedostupná, píšu Novinky.

Problém s dostupnosťou mal vo štvrtok aj spravodajský portál Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.

„Vážení čitatelia, ospravedlňujeme sa za technické problémy. Náš web je momentálne nedostupný. Pracujeme na náprave," uviedol na sociálnej sieti Twitter iROZHLAS. Portál sa podľa Noviniek podarilo uviesť späť do prevádzky po približne hodine.

Portál televízie ČT24 nefungoval ani v čase písania tejto správy.

České weby sú vystavené kybernetickým útokom už od minulého týždňa. Opakovaným útokom hackerov čelí napríklad portál Národného úradu pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB), píšu Novinky.cz.

Ďalšie dôležité správy

North Rhine-Westphalia Premier Wuest Visits Bundeswehr Tank Brigade
Neprehliadnite

Pocta pre Čechov: Putinova mediálna „podržtaška" na nich zamerala svoje propagandistické reči