Súd v Rusku znova pokutoval americkú internetovú spoločnosť Google. Podľa agentúry Reuters jej nariadil zaplatiť dva milióny rubľov, pretože nezmazala obsah považovaný v krajine za nelegálny. Moskva a Google sú v dlhodobom spore.

Percento z obratu

Rusko hrozí, že bude po Google požadovať percento z jeho celoročného obratu v Rusku za to, že opakovane neodstránil zakázaný obsah zo svojho vyhľadávača a z kanálu YouTube. Americká spoločnosť minulý týždeň uviedla, že zaplatila na pokutách už viac ako 32 miliónov rubľov.

Seattle,,Washington,/,Usa,-,December,10,2019:,Google,Logo
Neprehliadnite

Rusko chce udeliť Google vysokú pokutu za to, že nemaže nelegálny obsah

Moska v posledných mesiacoch podniká kroky k regulácii a k obmedzeniu vplyvu sociálnych médií a veľkých technologických spoločností. Vymeriava pokuty za neodstraňovanie v Rusku nezákonného obsahu z webových platforiem a zároveň sa snaží prinútiť zahraničné technologické podniky, aby v Rusku otvorili svoje kancelárie.

Yahoo v krajine končí

Podľa údajov podnikovej databázy SPARK v minulom roku spoločnosti Google v Rusku dosiahli 85,5 miliardy rubľov.

Rádio Slobodná Európa žaluje Rusko na európskom súde v Štrasburgu
Neprehliadnite

USA a ich spojenci skritizovali Rusko za nedodržiavanie slobody tlače

Ešte dôraznejšie postupuje proti zahraničným sociálnym médiám a vyhľadávačom Čína, ktorá svojim obyvateľom prístup k ním blokuje. Kvôli prísnejšej regulácii oznámila minulý týždeň odchod z tejto krajiny americká internetová spoločnosť Yahoo.