Ruská divízia americkej internetovej spoločnosti Google vo štvrtok vyhlásila bankrot. Uviedla to dnes agentúra Interfax, ktorá sa odvoláva na súdne záznamy. Divízia tento krok následne potvrdila. O zámere vyhlásiť bankrot informovala už v máji s tým, že ruské úrady jej obstavili bankový účet, čím jej znemožnili vykonávať všetky platby.

Vyhlásený bankrot

,,Vzhľadom k tomu, že ruské úrady Googlu obstavili jeho ruský bankový účet, už nebolo fungovanie našej ruskej kancelárie udržateľné. Preto divízia vyhlásila bankrot," uviedol podľa agentúry Reuters hovorca firmy.

,,Ľudia v Rusku sa spoliehajú na naše služby. Zachováme dostupnosť bezplatných služieb, ako je Search, YouTube, Gmail, Maps, Android a Play," dodal.

Vymerané pokuty

Ruské úrady v minulosti Googlu vymerali niekoľko pokút. Ich súčasťou je aj sankcia 7,2 miliardy rubľov z minuloročného decembra. Firma ju dostala za to, že opakovane odmietala mazať zo svojich systémov obsah v Rusku považovaný za nezákonný. Divízia mala túto pokutu zaplatiť do 19. marca. V máji začali exekútori kroky, ktoré majú zaistiť uhradenie pokuty.

Ruská divízia Google v minulom roku hospodárila so stratou 26 miliardy rubľov pri tržbách 143,3 miliardy rubľov. Stratu tak vykázala prvýkrát od roku 2009, uviedla agentúra Interfax.

Ďalšie dôležité správy

KK18 Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hovorí po zasadnutí kabinetu v Ankare 23. mája 2022. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok uviedol, že prerušuje komunikáciu s gréckym premiérom Kyriakosom Mitsotakisom a pre nepriateľský postoj Mitsotakisa voči Ankare zruší dôležité stretnutie tureckej a gréckej vlády. FOTO TASR/AP
Turkish President Recep Tayyip Erdogan speaks following a Cabinet meeting, in Ankara, Turkey, Monday, May 23, 2022. Erdogan said Monday he would cease
Neprehliadnite

Turecko vzalo do väzby 16 novinárov; viní ich zo sympatií k prokurdskej strane