Kontroverzný influencer Andrew Tate, ktorého koncom minulého roka zatkla rumunská polícia pre podozrenie zo zločinného zoskupenia, obchodu s ľuďmi a znásilnenia, zostáva spolu so svojim bratom Tristanom vo väzbe. Dnes o tom podľa serveru Digi24 rozhodol odvolací súd v Bukurešti, ktorý tak nevyhovel žiadosti Tatea o prepustenie na slobodu.

Zneužívanie žien

Bývalý kickboxer Tate, jeho brat a dve Rumunky - bývalá policajtka a Tateova priateľka - boli zatknutí 29. decembra v Rumunsku na základe obvinenia, že nútili ženy vytvárať pornografický obsah určený pre spoplatnené webové stránky. Podľa prokuratúry týmto spôsobom zneužili šesť žien. Pôvodne 24-hodinovú väzbu im súd predĺžil na 30 dní, proti čomu sa štvorica odvolala.

Bukureštský odvolací súd dnes žalobu proti uvaleniu väzby označil za nedôvodnú. Podľa neho panuje nebezpečenstvo, že by obvinenia mohli opustiť Rumunsko a vyhnúť sa tak spravodlivosti.

Zákaz na sociálnych sieťach

Tridsaťšesťročný Tate dostal zákaz publikovať na mnohých sociálnych sieťach za svoje misogynné komentáre a nenávistné príspevky. Týkalo sa to aj twittera, kde má 4,5 milióna sledujúcich. Po nástupe Elona Muska na čelo tejto sociálnej siete bol ale zákaz podobne ako v prípade mnohých ďalších kontroverzných ľudí zrušený. Onedlho pred zatknutím si Tate na twitteri vymieňal urážky s klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou.

Tate sa podľa médií zdržiava v Rumunsku od roku 2017. Počas vyšetrovania mu prokuratúra pre závažnú trestnú činnosť (DIICOT) zabavila majetok, vrátane nehnuteľností či luxusných automobilov. V prípade odsúdenia mu hrozí až 15 rokov väzenia.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Podľa budovy Slovenského rozhlasu vznikla brošna od Jany Žjak.
Neprehliadnite

Rádio Slovensko patrí k najpočúvanejším, ale na jednotku rebríčka stráca takmer 10 percent