Políciu v americkom štáte Louisiana doviedol k telu zavraždenej Janice Davidovej priamy prenos vraždy na sociálnej sieti Facebook. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AP.

Video nahlásil používateľ Facebooku

Polícia v hlavnom meste Louisiany Baton Rouge našla nahé telo ženy v aute na parkovisku kancelárskej budovy. Telo bolo priviazané k volantu štartovacími káblami, uviedli miestne médiá.

Facebooku nahlásil video z vraždy istý užívateľ. Správcovia sociálnej siete ho potom odovzdali príslušným orgánom. Polícia následne zadržala 35-ročneho Earla Leeho Johnsona a obvinila ho z vraždy prvého stupňa. Svoju obeť údajne škrtil, bil a nakoniec aj dobodal.

Pod vplyvom drog

Hovorca miestnej polície uviedol, že páchateľ i neskoršia obeť boli spoločne niekoľko dní pred incidentom pod vplyvom drog.

,,Konečný výsledok – ako každý videl v živom vysielaní na Facebooku – je tento hrozný čin," dodal hovorca polície.

Na snímke ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas podpisu zmluvy medzi MIRRI a DPB o nenávratnom finančnom príspevku. Viac ako 200 zastávkových prístreškov zlepší čakanie na spoj cestujúcim v Bratislave. Najväčšiu časť Programu obnovy a doplnenia prístreškov plánuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) financovať prostredníctvom eurofondov v rámci projektu Integrovaného regionálneho operačného programu. V Bratislave 6. decembra 2021. FOTO TASR - Dano V
Neprehliadnite

Zodpovednosť za škodlivý obsah na internete majú niesť veľké platformy