Aktuálna politická situácia, relácia o nehnuteľnostiach a tanečná šou patrili k najpozeranejším televíznym programom za posledný víkend. Sledovanosť vyššiu ako 200-tisíc divákov získali aj programy vysielané v piatok a v sobotu.

Zábavné šou a komediálny seriál

Piatkové vysielanie ovládol komediálny seriál Hranica z produkcie Televízie Joj, ktorý si pozrelo 204-tisíc divákov s trhovým podielom 18,1 percenta.

Druhé a tretie miesta obsadili šou. Úspešnejšou bola Bez servítky, ktorá prispela TV Joj vysokým trhovým podielom 25,6 percenta vďaka sledovanosti 187-tisícom pozerajúcich ľudí. Pomerne úspešná bola aj zábavná šou Milujem Slovensko z produkcie verejnoprávneho Rozhladu a televízie Slovenska (RTVS). Pred televízne obrazovky prilákala 166-tisíc divákov s trhovým podielom 15,3 percenta.

Do najlepšej piatkovej päťky sa dostali aj markizácky seriál Oteckovia so 140-tisícmi divákmi a trhovým podielom 18,8 percenta. Markíze prispel sledovanosťou aj akčný film John Wick 3, ktorý si pozrelo 126-tisíc ľudí s trhovým podielom 14 percent.

Štyri pozície pre Markízu

Zloženie najlepšej pätice rebríčka nespravodajských programov v sobotu bolo v prospech TV Markíza, keďže jej programy obsadili až štyri pozície. Najúspešnejším bol však seriál Ultimátum z produkcie TV Joj, ktorý prilákal 204-tisíc divákov s trhovým podielom 17,1 percenta.

Na druhé miesto sa dostal akčný film Temná veža, ktorý v tom čase priniesol TV Markíza sledovanost 194-tisíc ľudí s trhovým podielom 17,4 percenta. Hneď za ním nasleduje relácia Smotánka, ktorá zaujala 157-tisíc divákov s trhovým podielom čistých 19 percent.

Úspech zaznamenala aj animovaná rozprávka Hotel Transylvánia 2 so sledovanosťou 106-tisíc ľudí, či repríza tanečnej šou Let´s dance, ktorú si pozrelo 94-tisíc divákov.

Politický aj spoločenský tanec

Nedeľné televízne programy opäť prilákali pred televízne obrazovky najviac divákov, keďže až deväť miest z rebríčka top 10 nespravodajských programov si pozrelo viac ako stotisíc divákov. Prvé miesto patrí tanečnej šou Let´s dance, ktorá získala pre TV Markíza pozornosť 279-tisíc divákov s trhovým podielom 28,4 percenta.

Oveľa vyšší trhový podiel až 31,8 percenta však získala politická relácia Na telo, v ktorej diskutoval predseda Národnej rady SR Boris Kollár a expremiér a predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Duel politikov si pozrelo 252-tisíc ľudí.

Do najlepšej trojice sa dostala aj relácia Nové bývanie z produkcie TV Joj so sledovanosťou 213-tisíc divákov s trhovým podielom 22,7 percenta.

Až štvrtú pozíciu v rebríčku obsadil akčný film Terminátor: Temný osud so 173-tisícmi divákov a najúspešnejšiu päticu uzatvára komediálny seriál Horná Dolná so sledovanosťou 145-tisíc divákov.

sociálne siete
Neprehliadnite

Rusko obvinilo videoplatformu YouTube, že zablokovala kanál Štátnej dumy