Čína upravila koniec animovaného filmu Mimoni 2: Zloduch prichádza. Podľa dodatku šiel zloduch Willy Kanón na dvadsať rokov do väzenia, píše portál iDnes.cz s odvolaním sa na agentúru Reuters.

Kvóty na zahraničné filmy

Medzinárodná verzia zachytáva zločinca, ako predstiera vlastnú smrť, aby sa vyhol väzeniu. Pozmenený čínsky dodatok sa na sociálnych sieťach dočkal výsmechu. Universal Pictures sa k zásahu nijako nevyjadril.

Čína má totiž stanovené kvóty na premietanie zahraničných filmov v kinách. Pri hollywoodskych snímkach sa často upravujú alebo dokonca rovno vystrihujú niektoré pasáže, alebo film končí s alternatívou.

Pozmenené scény

Napríklad pri filme Klub bitkárov si čínski diváci nesmeli pozrieť vybuchujúce budovy, namiesto toho sa dozvedeli, že „polícia plán veľmi rýchlo odhalila, všetkých zločincov zatkla a výbušniny zneškodnila“.

Z Bohemian Rhapsody zmizol bozk Freddieho Mercuryho so svojim partnerom, uhladené boli aj zmienky o gayoch a ochorení HIV. Podobne bolo zasiahnuté aj do scény zo seriálu Priatelia, kedy Rossova manželka požiadala o rozvod, pretože je lesbička.

Ďalšie dôležité správy

Vyštudovaný geológ a paleontológ Dušan Valent je prvým slovenským autorom náučnej publikácie o najpopulárnejších prehistorických tvoroch -  Odhaľ a spoznaj dinosaury.
Neprehliadnite

Prečo ľudia radšej veria hoaxom? Dušan Valent vyvracia vedecké bludy