Americká internetová spoločnosť Meta, ktorá je majiteľom sociálnych sietí Facebook a Instagram či komunikačnej služby WhatsApp, bude v Nemecku podliehať prísnejším regulačným pravidlám. Nemecký protimonopolný úrad firmu totiž klasifikoval ako podnik s "mimoriadnym významom pre hospodársku súťaž naprieč trhmi". Úrad o tom dnes informoval v tlačovej správe.

Protimonopolný úrad vďaka tomuto kroku bude môcť na spoločnosť Meta aplikovať nové pravidlá zavedené v minulom roku. Umožňujú mu rýchlejší a účinnejší postup proti praktikám veľkých digitálnych spoločností narúšajúcich hospodársku súťaž.

„Digitálny ekosystém vytvorený firmou Meta má obrovskú užívateľskú základňu a robí z tohto podniku kľúčového hráča v oblasti sociálnych médií," upozornil prezident úradu Andreas Mundt.

Spoločnosť Meta sa podľa úradu proti rozhodnutiu nehodlá odvolať. „Nezdieľame zdôvodnenie, ktoré k rozhodnutiu úradu viedlo. Naďalej sa však sústredíme na to, aby sme svojim užívateľom v Nemecku ponúkali čo najlepšie služby v súlade so všetkými zákonmi a predpismi," uviedla podľa agentúry DPA hovorkyňa podniku. Dodala, že firma chce s úradom ďalej konštruktívne spolupracovať.

EBE 15 Buča - Na snímke desiatky tiel čakajú na pochovanie na cintoríne v dedine Bucha na predmestí Kyjeva v utorok 5. apríla 2022. Ukrajinský prezident v utorok Bezpečnostnej rade OSN povedal, že ruská armáda musí byť okamžite postavená pred súd kvôli vojne. FOTO TASR/AP

 
Dozens of bodies wait to be buried at a cemetery in Bucha, outskirts of Kyiv, Ukraine, Tuesday, April 5, 2022. Ukraine’s president told the U.N. Security Council on Tuesday that the Russian military must be brought to just
Neprehliadnite

Príspevky spochybňujúce zločiny v Buči sa na Facebooku zdieľali častejšie ako pravda