Streamovacia služba Voyo prinesie začiatkom nového roka predplatiteľom prvý čisto slovenský Voyo Originál, dokumentujúci príbeh známeho futbalového klubu Spartak Trnava, ktorý má pred sebou významný míľnik – budúci rok oslávi, ešte počas aktuálne prebiehajúcej sezóny, svoje sté výročie.

Iný pohľad na šport

Titul s názvom „Do neba a do pekla: Spartak Trnava“ vôbec po prvýkrát odhalí verejnosti jedno z najmodernejších futbalových zázemí na Slovensku, ako aj ľudí stojacich za kulisami jeho úspechu. Premiéra prvej epizódy na Voyo je naplánovaná na piatok 13. januára 2023 a ďalšie budú nasledovať v týždňových intervaloch.

„Sme radi, že sa nám podarilo spracovať tento jedinečný formát. Prinesie futbalovým fanúšikom, ale aj širokej verejnosti úplne iný pohľad na najpopulárnejší šport na svete. Výnimočný príbeh futbalu so všetkým čo k tomu patrí: vášeň, napätie, radosť, ale aj zúfalstvo či tvrdá športová disciplína,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Legendárny futbalový klub

Dokumentárna séria o futbalovom klube Spartak Trnava prináša príbeh víťazstiev, bezhraničnej oddanosti aj ťažkých zranení. V jedinečnej osemdielnej sérii sa prvýkrát v dejinách trnavských „Bílých Andelov“ podarilo s kamerou preniknúť na doteraz nevidené miesta: odhalí kabínu plnú emócií počas kľúčových momentov, zákulisie fungovania celého klubu a napokon aj autentické prežívanie zápasov samotnými hráčmi a realizačným tímom.

Príbeh zavedie športových fanúšikov za oponu legendárneho futbalového klubu a počas kľúčovej sezóny bude sledovať všetky zlomové momenty, s exkluzívnym prístupom do backstage. Lesk a trápenie futbalového života, financovanie a pozadie fungovania klubu, transferov hráčov, aj náročný režim, v ktorom musia športovci každodenne žiť. Stanú sa svedkami nečakaných tajomstiev, skrytých v najpopulárnejšom športe na planéte.

Osobnosti skryté v dresoch

„Ukazujeme svet, v ktorom je futbalový klub pre svojich priaznivcov modlou – chceme vedieť viac o láske k nemu, o motivácii fanúšikov, funkcionárov aj samotných hráčov. Nejde o zostrih gólov, ide o hlbokú sondu tam, kde ešte nikto nenazrel,“ povedal režisér Marek Prochác.

„Museli sme sa naučiť koexistovať s hráčmi tak, aby nás úplne prestali registrovať. Spoznávame pri tom jedinečné charaktery, osobnosti skryté v dresoch, na tribúnach, v útrobách štadióna,“ doplnila scenáristka Andrea Václavínek.

Do neba a do pekla: Spartak Trnava
réžia: Marek Prochác,
scenár: Andrea Václavínek,
kamera: Matej Prochác,
producenti: Andrea Václavínek, Marek Prochác.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Dunaj, k vašim službám
Neprehliadnite

Jojkárska Nemocnica nestačila na nový seriál Dunaj, k vašim službám. Sledovaná bola aj Vlhová