Najsledovanejším televíznym programom sa v stredu stal seriál Mama na prenájom, ktorý priniesol Televízii Markíza pozornosť 395-tisícov divákov z cieľovej skupiny 12+. V tesnom závese skončila na druhom mieste kulinárska šou Bez servítky, ktorú si na obrazovkách Televízie Joj pozrelo 309-tisíc divákov.

Vo večernom čase mal úspech aj seriál Tomáš a Diana, ktorý sledovalo 240-tisíc divákov. Predbehol ho však film Vraždy v Cayenne, ktorý vysielal Rozhlas a televízia Slovenska.

Nad hranicu 200-tisíc divákov sa dostali ešte programy ako relácia Reflex (226-tisíc divákov), vedomostný Duel (215-tisíc divákov), seriál Tomáš a Diana (213-tisíc divákov) či zábavná relácia 2 na 1 (205-tisíc divákov).

Divácky najúspešnejšie televízne programy ukázal aj rebríček obchodne dôležitej cieľovej skupiny vo veku 12 až 54 rokov. Prvé miesto obsadil seriál Mama na prenájom s 29,2-percentným trhovým podielom a za sebou nechal kulinársku šou Bez servítky s trhovým podielom 23,9 percenta.

Svoj trhový podiel 16,9 percenta získal seriál Tomáš a Diana a ďalšia vysielaná epizóda ho udržala. Vyššie trhové podiely získali aj programy ako Reflex (20,4 percenta), Rodinné prípady (19,4 percenta) či Zámena manželiek (30,4 percenta).

Celkovo sa skupina Markíza drží nad 30 percentami celodenného trhového podielu, Joj Group mala 21,5 percenta, RTVS získala menej ako desať percent a TA3 nemala ani percento trhového podielu.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

S účinnosťou od júla 2023 sa Ivaylo Svilenov Vandov stáva zástupcom riaditeľa výroby obsahu CME a Alexandra Dubovská preberá funkciu riaditeľky Centra výroby skupiny Markíza
Neprehliadnite

Centrum výroby v skupine Markíza povedie Dubovská, zmena prišla aj vo vrcholovom manažmente CME