Víkend bol bohatý na rôzne televízne programy. Pozrime sa, ktorým sa darilo najviac.

Piatkovému hlavnému vysielaciemu času dominovalo finále reality šou Ruža pre nevestu. Markíza tak pred televízne obrazovky prilákala 316-tisíc divákov cieľovej skupiny 12+. Na druhom mieste bol rodinný seriál Mama na prenájom, ktorý sledovalo 286-tisíc ľudí.

Do top trojky sa dostala aj zábavná šou Milujem Slovensko, ktorú si pozrelo 268-tisíc divákov. Vysoko bola v rebríčku sledovanosti tiež kulinárska šou Bez servítky. Sledovalo ju 234-tisíc ľudí. Najlepšiu päticu programov uzatvára film Veľký čínsky múr s 194-tisícmi divákov.

Obchodne dôležitá cieľová skupina vo veku 12 až 54 rokov preferovala podobný program. Najvyššia sledovanosť patrila finále šou Ruža pre nevestu, ktorá získala 22 percent trhového podielu. Za ním sa umiestnila Mama na prenájom, ktorej trhový podiel dosiahol 28 percent.

Tretie miesto si vyslúžil film Veľký čínsky múr (15,3 percenta) a štvorkou v rebríčku sa stala šou Milujem Slovensko (14,4 percenta). Top päť najsledovanejších programov uzatvára šou o varení Bez servítky, ktorá získala 25,5 percenta trhového podielu.

V rámci celodenného trhového podielu mala Markíza Group vyše 30 percent, Joj Group získala 20,5 percenta, RTVS mala 10 percent a spravodajská TA3 dosiahla 1,1 percenta trhového podielu.