Po rokoch sa má do RTVS vrátiť Matej Hajko, ktorý sa preslávil rozhlasovým komentovaním hokejového šampionátu 2002 v Göteborgu. Neskôr sprevádzal aj divákov televíznych prenosov, v súčasnosti komentuje aj zápasy KHL na Sport TV.

„Od 1. decembra bude M. Hajko šéf projektového tímu pre tretí televízny okruh RTVS, zameraný prevažne na šport,“ uviedla hovorkyňa telerozhlasu Erika Rusnáková.

M. Hajko bude od 1. decembra viesť aj odbor športu Slovenského rozhlasu, potvrdila Mediálne.sk E. Rusnáková. Doterajšiemu šéfovi športu televízie a rozhlasu vo verejnoprávnom médiu, Marcelovi Merčiakovi, tak zostane už len vedenie televíznej časti.

Odbor športu patrí pod sekciu spravodajstva, športu a publicistiky, ktorú vedie riaditeľ Juraj Rybanský.

M. Merčiak bude aj súčasťou projektového tímu pre nový televízny športový okruh, ktorý povedie M. Hajko. Tretí kanál by mal vzniknúť najneskôr v roku 2020. Je však možné, že kvôli majstrovstvám v hokeji, ktoré majú byť už v roku 2019 v Bratislave a Košiciach, to bude aj skôr.

Vrátiť by sa mal aj bývalý šéf športovej redakcie Slovenského rozhlasu René Stern. Ten má skúsenosti s prípravou televíznych prenosov hlavne z domácich športových súťaží. R. Stern pred pár dňami odišiel z TV 213, predtým pracoval aj pre stanicu Digi Sport. „S R. Sternom momentálne aktívne rokujeme o spolupráci,“ tvrdí E. Rusnáková.