V. Štofaník nastúpil do vedúcej pozície v rozhlase počas pôsobenia generálneho riaditeľ Václava Miku, keď v auguste 2013 na pozícii vymenil Ľuboša Machaja. Predtým bol riaditeľom informačných programových služieb.

Po novom bude šéfom rozhlasového programu Michal Dzurjanin, ktorý do RTVS prišiel v októbri, pôvodne ako nový šéfdramaturg Rádia Slovensko. Tento post od 2. novembra zaujme Milan Urbaník, známy z pôsobenia v komerčných médiách.

„Michal Dzurjanin je skúsený rozhlasový profesionál, ktorý Slovenský rozhlas veľmi dobre pozná, preto jeho životné i profesionálne skúsenosti budú zárukou plynulého rozvoja najstaršieho slovenského rádia,“ uviedol generálny riaditeľ Jaroslav Rezník, ktorý zároveň poďakoval Vincentovi Štofaníkovi za jeho pôsobenie a odvedenú prácu.

M. Dzurjanin v minulosti vo verejnoprávnom rozhlase pracoval ako redaktor spravodajstva, neskôr prešiel do PR sféry. Bol hovorcom Ústavu pamäti národa a naposledy pôsobil na komunikačnom oddelení ministerstva hospodárstva, kde pracoval aj so súčasným šéfom Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS Jurajom Rybanským.

Podľa M. Dzurjanina je štruktúra Slovenského rozhlasu je veľká a zároveň krehká. „Mám rešpekt a veľkú zodpovednosť, aby celý tento organizmus fungoval podľa možnosti ešte lepšie ako doteraz, pretože vždy je čo zlepšovať, a to je moja úloha,“ poznamenal.

Na margo M. Urbaníka sa J. Rezník vyjadril, že ide o „skúseného profesionála s vysokou mierou kreativity a vášne pre rozhlasovú prácu“.

M. Urbaník bol moderátor a šéfredaktor Rádia Frontinus, v minulosti aj tvorca a moderátor rannej šou Kokoriko Fun rádia a neskôr programový riaditeľ Rádia Okey, generálny riaditeľ Rádia Hey! a programový riaditeľ Antény Hitrádio.

„Je to neuveriteľné, po dvadsiatich piatich rokoch v rádiách takáto výzva. Ďakujem za prejavenú dôveru vedeniu RTVS. Nesmierne sa teším na pôsobenie v najtradičnejšej rozhlasovej stanici na Slovensku,“ uviedol M. Urbaník.

K rovnakému dátumu ako V. Štofaník v RTVS skončil aj šéfeditor televízneho spravodajstva Juraj Fellegi. J. Rezník avizoval uzavrieť personálne zmeny do konca októbra, no na ostatnej Rade RTVS povedal, že ešte môžu nastať aj po tomto termíne.

RTVS vypíše 6. novembra výberové konania na pozície výkonných riaditeľov štúdií v Košiciach a v Banskej Bystrici, do ktorých sa majú možnosť prihlásiť aj súčasní riaditelia. Tými sú Miroslav Debnár a Juraj Hidvéghy.

„V súlade s mojím konceptom posilnenia autonómie regionálnych štúdií RTVS chceme dať široký priestor novým ľuďom pri obsadzovaní manažérskych funkcií v regióne,“ povedal J. Rezník.