Televízne noviny TV Markíza zažívajú jedno z najúspešnejších období posledných rokov. V 21. týždni 2025 dosiahli najlepší týždenný výsledok od roku 2020. Hlavnú spravodajskú reláciu si denne zapínalo až 730-tisíc divákov, čím suverénne dominovala večernému vysielaniu.

Vysoká sledovanosť Televíznych novín prišla v týždni, keď Viktor Vincze ukončil svoje 12-ročné pôsobenie v Markíze. Hlavnú spravodajskú reláciu moderoval naposledy so Zuzanou Čimovou v stredu, 21. mája 2025. S divákmi sa rozlúčil legendárnym pozdravom "Good Night, and Good Luck" (Dobrú noc a veľa šťastia), ktorý používal novinár stanice CBS Edward R. Murrow počas svojich vysielaní v 50. rokoch ako posolstvo solidarity, odvahy a nádeje.

Viktor Vincze sa stal novým predsedom Spravodajských odborov TV Markíza.
Neprehliadnite

Markíza reaguje: Vincze zavádza, poškodil meno televízie aj svojich kolegov

Pokorené dlhoročné rekordy

Prvý rekord si Televízne noviny pripísali v utorok 20. mája, ked dosiahli najvyšší trhový podiel za takmer 4,5 roka. Dosiahli sledovanosť 7,3 % a mimoriadne vysoký trhový podiel 34,7 % v komerčnej cieľovej skupine 14-56. Konkurenčná relácia Noviny TV Joj zaznamenala podiel 16,1 % a Správy na verejnoprávnej Jednotke iba 8,5 %.

Už o dva dni, vo štvrtok 22. mája, Televízne noviny niekoľkoročné podielové rekordy opäť prekonali, keď dosiahli rating 8,4 % a podiel na trhu 34,9 % v komerčnej cieľovej skupine 14-56. Správy na verejnoprávnej Jednotke si pripísali podiel na trhu 11,1 % a Noviny TV Joj zaznamenali 9,5 %.

Toto vydanie hlavnej spravodajskej relácie si na Markíze zaplo až 877-tisíc divákov (AvRch v CS 12+), celkovo si ju nenechalo ujsť 558-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je druhé najvyššie číslo od začiatku roka.

Generálna riaditeľka STVR Martina Flašíková
Neprehliadnite

Riaditeľka STVR Flašíková: Verejnoprávne spravodajstvo má hľadať pravdu, nie jej nositeľov

Najvyšší týždenný trhový podiel

Televízne noviny po úspešných dňoch dosiahli aj najvyšší týždenný trhový podiel za posledné roky. „Televízne noviny zaznamenali v uplynulom 21. týždni 2025 (19. 5. – 25. 5.) mimoriadny úspech, keď po dlhých rokoch pokorili hranicu 30-percentného trhového podielu v rámci týždenných priemerov v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 14-56. Dosiahli tak svoj najlepší výsledok od roku 2020,“ informuje PR manažér TV Markíza Lukáš Kočišek.

Naposledy sa Televíznym novinám podarilo prekročiť 30-percentný týždenný priemer ešte v 45. týždni roku 2020 (2. 11. – 8. 11.), kedy zaznamenali priemerný trhový podiel 31,9 % v cieľovej skupine 14-56.

Minulý týždeň dosiahli Televízne noviny v cieľovej skupine 14-56 výborný priemerný rating 7,0 % a trhový podiel 31,2 % s výrazným náskokom pred konkurenciou. Noviny TV JOJ zaznamenali v rovnakom období priemerný podiel na trhu 15,6 %.

Denne si večernú spravodajskú reláciu na Markíze zapínalo až 730-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). V priemere sumár spravodajských aktualít z domova i zo sveta sledovalo 447-tisíc divákov naprieč všetkými dňami uplynulého týždňa.

vincze, markíza,
Neprehliadnite

Vincze sa rozlúčil s dôstojným odkazom. Dostal férovú ponuku, tvrdí Markíza

„Sme nesmierne hrdí na to, že sa Televízne noviny stali hlavným zdrojom aktuálnych, overených a zrozumiteľne podaných informácií pre obrovské množstvo ľudí po celom Slovensku. Spravodajstvo je srdcom televízie a tento výsledok nás motivuje ísť ešte ďalej,“ hovorí Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza.

Novinka v online priestore

Už čoskoro Markíza výrazne posilní svoj spravodajský servis aj v online priestore – prostredníctvom novej digitálnej platformy TN Live. Tá prinesie živé vysielanie a aktuálne správy počas celého dňa, rozhovory s odborníkmi, živé vstupy z diania na Slovensku i v zahraničí, zaujímavé tematické relácie a to všetko v modernom a dynamickom spracovaní, určenom najmä pre mladšie publikum zvyknuté na rýchly prísun informácií z mobilu či sociálnych sietí.

Projekt však ešte pred štartom sprevádza aj vnútorné napätie. Pôvodne mal byť jeho tvárou aj moderátor Viktor Vincze spolu so Zuzanou Čimovou, ktorí sa do neho mali presunúť z Televíznych novín. Vincze sa však s televíziou na novej pracovnej pozícii nedohodol a v stredu 21. mája ukončil svoje pôsobenie v Markíze, pričom naznačil, že rovnako skončí aj Čimová. Oficiálne mali večerné spravodajstvo vysielať do konca mája.

Viktor Vincze prehovoril.
Neprehliadnite

Vincze: Končím proti svojej vôli, nebola žiadna dohoda s vedením Markízy

Televízne noviny budú od júna moderovať už len dve dvojice: Marianna Ďurianová s Jaroslavom Zápalom a Lenka Vavrinčíková s Patrikom Švajdom. Ďurianová sa zároveň stane šéfmoderátorkou spravodajského tímu.

„Rozhodli sme sa pre dve moderátorské dvojice, na ktoré sú diváci roky zvyknutí. Najmladšia moderátorská dvojica Viktor Vincze a Zuzana Čimová sa presunie do spravodajského projektu, ktorým chceme osloviť najmä mladých ľudí. V projekte TN LIVE chceme mať kvalitné moderátorské osobnosti, ktoré zvládnu niekoľkohodinové živé vysielanie,“ uviedol len pred pár dňami šéf spravodajstva Michal Kratochvíl. Napokon je všetko inak a Vincze súčasťou nového online projektu nebude.

Vysvetlivky k sledovanosti
  • Cieľové skupiny: Obchodná cieľová skupina 14-56 zahŕňa divákov vo veku od 14 do 56 rokov, univerzálna cieľová skupina 12+ obsahuje širšie publikum divákov starších ako 12 rokov.
  • Sledovanosť (Rating %) udáva podiel divákov z populácie (zo všetkých obyvateľov Slovenska), ktorí v konkrétnom čase sledovali danú reláciu alebo stanicu.
  • Trhový podiel (Share %) udáva podiel počtu divákov sledujúcich konkrétnu stanicu z celkového počtu divákov, ktorí pozerajú televíziu na všetkých staniciach v danom čase.
  • Zásah, dosah (Reach 000) udáva počet divákov cieľovej skupiny, ktorí sledovali danú reláciu alebo stanicu minimálne 3 minúty.