TA3 môže čoskoro zmeniť majiteľa. Od skupiny Grafobal Group Ivana Kmotríka ju plánuje kúpiť český mediálny matador Michal Voráček, prostredníctvom svojej novozaloženej spoločnosti Blueberg Media.

Spoločnosť C.E.N., s. r. o., prevádzkovateľ spravodajskej televízie TA3 oznámila, že 10. novembra 2021 požiadala Radu pre vysielanie a retransmisiu o udelenie predbežného súhlasu na prevod podielu hlasovacích práv spoločnosti Grafobal Group, a. s., v prospech akciovej spoločnosti Blueberg Media.

Nový akcionár

Novo založenú spoločnosť Blueberg Media súd zapísal do obchodného registra začiatkom novembra, Voráček je jej jediným akcionárom.

„Môžem potvrdiť, že som stopercentným vlastníkom Blueberg Media, viac celú vec nebudem komentovať,“ reagoval na otázky Médiára Michal Voráček.

Ten nedávno na Slovensku zavŕšil svoje trojročné angažmán vo vydavateľstve denníka Pravda, kde v rokoch 2018 až 2020 pôsobil ako krízový manažér a spolumajiteľ. Chystaný vstup do TA3 tak môže byť reinvestíciou peňazí, ktoré získal odchodom z vydavateľstva Perex.

Mediálne aktivity v Česku

V Česku teraz dlhoročný mediálny manažér a podnikateľ Voráček vlastní okrem mnohých firiem v oblasti nehnuteľností aj vydavateľstvo Olympia, má tretinový podiel v regionálnej televízii Praha TV a zhruba pätinový podiel vo vydavateľstve Our Media, ktoré ovláda Ivo Valenta a pod ktoré spadajú ďalšie malé stanice Regionálna televízia a TV Brno 1 a tiež internetový politický bulvár Parlamentné listy.

Na Slovensku Valenta vlastní spomínaný denník Pravda.

Medzi najdôveryhodnejšími

„Televízia TA3 už 20 rokov patrí medzi najdôveryhodnejšie mediálne značky v oblasti spravodajstva na Slovensku a v tomto trende mienime naďalej pokračovať bez ohľadu na to, kto je konečný užívateľ výhod. Našim cieľom je naďalej prinášať veľmi kvalitné, objektívne a relevantné spravodajstvo našim divákom," povedala generálna riaditeľka spoločnosti Mirjana Hron Sikimič.

Od septembra v novom šate

V septembri tohto roku sa podľa nej televízia dočkala veľkej zmeny, či už vizuálnej alebo programovej.

„Priniesli sme nové zaujímavé relácie a nové tváre. Týmito zmenami nekončíme a som presvedčená, že ideme dobrým smerom.

Na rok 2022 sú pripravené ďalšie zmeny v programovej štruktúre a tiež nové atraktívne programové projekty, ktoré upevnia postavenie na trhu jedinej spravodajskej televízie," dodala Sikimič.

Predbežný súhlas vychádza z otvorených rokovaní, ktoré aktuálne pokračujú medzi uvedenými spoločnosti a nie sú v tejto chvíli ukončené. V okamihu, ako sa tak stane, bude spoločnosť C.E.N., s. r. o., o výsledku bezodkladne informovať.

Prepojenie

Televíziu TA3 zakladal Martin Lengyel, čoskoro sa vlastníkom stal Kmotríkov Grafobal. V rokoch 2004 až 2007 ju vlastnila investičná skupina J&T, potom od nej Grafobal televíziu prevzal späť, výmenou za komerčnú televíziu Joj.

Kmotríka a Voráčka spája aj pôsobenie v prostredí futbalu. Ako bývalý dlhoročný viceprezident pražskej Sparty sa Voráček stretával s Kmotríkom ako vlastníkom Slovana Bratislava.

euro bankovky
Neprehliadnite

Médiá budú musieť evidovať donorov, ktorí im poskytli dar prevyšujúci 1200 eur