O sladké momenty pri televíznych obrazovkách sa aj túto jeseň na Jednotke postará druhá séria mimoriadne obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. Horkejšiu, ale o to intenzívnejšiu príchuť zas bude mať nová výnimočná dokumentárna séria ŠtB: Prísne tajné.

Pestrú paletu chutí ponúknu jesenné premiéry obľúbených zábavných programov Záhady tela, Milujem Slovensko, Neskoro večer či Duel.

Televízne a rozhlasové okruhy RTVS naservírujú svojim divákom a poslucháčom aj množstvo ďalších premiérových filmov, seriálov, dokumentov, rozhlasových programov, športových podujatí, spravodajských relácií či programov pre deti.

Pôsobenie Štátnej bezpečnosti na Slovensku

Jednotka si do jesenného vysielania pripravila od 2. októbra každú nedeľu o 20.30 hod najväčšiu pekársku šou Pečie celé Slovensko. Dvanástka odvážlivcov z radov amatérskych pekárov sa aj v druhej sérii postará o výnimočné pekárske a cukrárske výzvy, jedinečné recepty a neopakovateľnú atmosféru. V nezmenenej moderátorskej a porotcovskej zostave čaká na divákov 11 súťažných epizód a 2 špeciály.

Premiérovou novinkou bude 20-dielna dokumentárna séria ŠtB: Prísne tajné Zaoberá sa temnou minulosťou, ktorá nebola nikdy plne odhalená. Ide o prvé komplexné audiovizuálne dielo zaoberajúce sa pôsobením ŠTB na Slovensku, ktoré vzniklo pod dohľadom veľkej skupiny expertov. Jednotka ho bude vysielať každú stredu večer.

Prvú časť s poditulom Pád - Legenda o Alojzovi Lorencovi odvysiela RTVS už 7. septembra o 22.05 hod. Premiérové časti majú pripravené aj obľúbené zábavné programy. Diváci sa môžu tešiť na zábavný kvíz o zdraví Záhady tela (každú sobotu od 3.9. o 20.30 hod), zábavno-vedomostnú súťaž Duel (každý pracovný deň od 5.9. o 17.45 hod), súťažno-zábavnú šou Milujem Slovensko (každý piatok od 9.9. o 20.30 hod) či zábavnú talk-show Petra Marcina Neskoro večer (každú sobotu od 10.9. o 21.40 hod).