Druhý novembrový víkend máme za sebou a spolu s ním okrem slnečného počasia aj nové rebríčky sledovanosti nespravodajských televíznych programov. Z troch dní patrila k najúspešnejším nedeľa, kde hranicu 400-tisíc divákov pokorili viaceré programy. Pozrime sa na jednotlivé dni.

Súboj troch šou

Piatkové vysielanie ovládla reality šou Farma, ktorú si nenechalo ujsť 377-tisíc divákov cieľovej skupiny 12+. O 11-tisíc menej sa z druhého miesta môže tešiť ďalšia šou, tentoraz kulinárska, Bez servítky a tretie miesto obsadila šou z produkcie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Milujem Slovensko, ktorú si pozrelo 314-tisíc divákov.

Komediálny seriál Hranica sa umiestnil až na nižších pozíciách s bilanciou 282-tisíc sledujúcich divákov, tesne pred ním ho predbehla relácia Reflex s 281-tisícmi divákov. Nad úroveň 200-tisíc divákov sa dostali aj Rodinné prípady (226-tisíc divákov) a vedomostný Duel (262-tisíc divákov).

RTVS stúpa

Hlavný vysielací čas pri cieľovej skupine vo veku 12 až 54 rokov taktiež patril reality šou Farma, ktorá získala trhový podiel 21,4 percenta. Oveľa vyššie sa však dostala jojkárska šou Bez servítky s trhovým podielom 26,4 percenta. Pod 20 percent získala šou Milujem Slovensko, aj v tomto rebríčku obsadila tretie miesto.

Nad 20-percentný trhový podiel sa dostali aj relácia Reflex (20,1 percenta), epizóda Rodinných prípadov (20,8 percenta) aj poobedňajšia Farma (27,1 percenta).

V rámci celkového trhového podielu za piatok klesli najmä skupina Markíza (29,3 percenta), Joj Group (23,1 percenta), naopak stúpli RTVS (10,9 percenta) a spravodajská TA3 (1,4 percenta).