Tím spravodajstva RTVS posilní investigatívny novinár a moderátor Patrik Herman. Vo verejnoprávnej inštitúcii bude pôsobiť ako moderátor, zapojí sa do prípravy nových formátov, vzdelávania nových redaktorov a moderátorov a pracovať bude aj na charitatívnych projektoch. Informuje RTVS v tlačovej správe.

Redaktor, dramaturg, vysokoškolský pedagóg

Patrik Herman začínal svoju profesionálnu kariéru ako redaktor v Trnavskom hlase, neskôr pracoval v Slovenskom rozhlase a Rádiu T.

Pôsobil aj ako hovorca Mesta Trnava a od roku 1996 pracoval ako redaktor, moderátor a neskôr aj dramaturg v komerčnej Televízii Markíza. Tri roky bol šéfredaktorom redakcie publicistiky. Takmer desať rokov pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg a dlhé roky sa venuje mnohým charitatívnym projektom.

Nové inovatívne formáty

V RTVS bude pracovať nielen ako moderátor, ale intenzívne sa zapojí aj do vzdelávania a školenia nových redaktorov a moderátorov. Zároveň bude pripravovať nové inovatívne formáty a jeho úlohou bude aj rozvíjanie charitatívnych aktivít.

„Veľmi sa teším, že na naše výzvy na spoluprácu s RTVS pozitívne reagujú aj odborníci z externého prostredia, ktorí chcú verejnoprávnu inštitúciu posúvať dopredu. Patrika Hermana vnímam nielen ja, ale aj verejnosť, ako výraznú osobnosť, ktorá dlhé roky patrí k špičke vo svojej profesii a zároveň má blízko aj k charitatívnym projektom. Som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti v týchto oblastiach môže teraz zužitkovať v RTVS. Držím mu v tom palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

,,Som vďačný za ponuku RTVS, ktorá mi dáva príležitosť zúročiť doterajšie skúsenosti a posunúť sa ďalej. Teším sa nielen na novú moderátorskú úlohu, ale aj na ďalšie formy spolupráce a možnosť rozvíjať charitatívne projekty a pomáhať ľuďom. Verím, že svojou troškou budem mať šancu prispieť k dobrej veci. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami a urobím všetko preto, aby som dôveru, ktorú do mňa vložila RTVS a ľudí, ktorí ju tvoria, nesklamal. Zároveň chcem poďakovať Televízii Markíza za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil a tiež ďakujem všetkým kolegom, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať,” povedal Patrik Herman.

Ďalšie dôležité správy

Ikonický hrad Walta Disneyho nesmie chýbať v žiadnom Disneylande.
Neprehliadnite

Disneyland sa pre Američanov stáva tým, čo pre Slovákov Tatry. Myšiak ráta zisky v miliardách